„S majitelem divizních Všechovic panem Ponížilem jsem se domluvil na přesunu. Ale máme dohodu, že bych mohl pro Všechovice v dohledné době pracovat a vyhledávat nadějné fotbalisty,“ potěšilo Vinklára. „Kelč mne oslovila s nabídkou jako první, navíc velmi dobře znám místní prostředí, neboť zde bydlím,“ směje se nový kouč.

Odchod Šuláka do Prostřední Bečvy přitom nebyl jasnou a hotovou záležitostí. „Původně jsem chtěl spolupracovat s bývalým trenérem, který zná velmi dobře lidi kolem fotbalu v Kelči a má hráče perfektně zmapované. Nakonec neodolal vábení Prostřední Bečvy,“ pousmál se Vinklár.

A hned pěkně od podlahy se ujmul nové role. Hned po uvolnění vládních opatření pracuje s týmem.

„Makáme, od května trénujeme. Máme hodně široký kádr dvaceti hráčů, do kterého postupně zapracujeme talentované dorostence. Samozřejmě nám budou vypomáhat i zkušenější borci,“ těší trenéra.

Nakonec Kelčané přijali nabídku hrát Valašsko-meziříčskou ligu. „Jde o pět kvalitních utkání, navíc nás čeká závěrečné vyvrcholení ligy v Krhové. Soutěž potrvá do konce června a uvidíme, jaký model pak zvolíme v červenci, kdy bude čas dovolených.“

Kádr mužstva vyztužil mladíček Dan Mikulenka. „Přišel z divizních Všechovic a reálný je i příchod dalšího všechovického hráče Radima Mináře,“ věří Vinklár.

První přípravné utkání ale Kelči nevyšlo podle představ, když podlehla Komárnu 0:2. „Po pandemii šlo spíše o seznamovací zápas. První utkání ligy jsme hráli v Hrachovci a prohráli jsme 2:6, pak i v Podlesí 1:5. V posledním utkání jsme si spravili chuť a zdolali Juřinku 5:1. Konečně jsme začali proměňovat své příležitosti a soupeře jsme předčili i po fyzické stránce. Výhra nás může posílit a ukázala nám, že jsme se vydali správnou cestou,“ vidí situaci v týmu Vinklár.

A jaké ambice budou mít Valaši v novém ročníku? „Vidím zde velký hráčský potenciál. Je zde řada mladíků, kteří by mohli časem mužstvo posunout o patro výše. Spoléhat chceme na útočné duo Jiříček – Mikulenka, ale určitě se k nim přidají i ostatní hráči. Zůstává nám dohrát VM liga, poté hráči dostanou asi čtrnáct dnů volno a začneme s tradiční letní přípravou. Případní soupeři pro přátelská utkání jsou zatím v hledáčku. Pokud budou krajské soutěže začínat v polovině srpna, jak bylo avizováno, tak chceme být dobře připraveni,“ dodal závěrem nový kouč Zbyněk Vinklár.

Petr Koseček, Martin Břenek