Odchovanec Dolní Bečvy hrál v mládeži i díky střídavým startům za Horní Bečvu. "Do mužů jsem se posunul na Dolní Bečvě a tři sezony hrál pod trenérem Radkem Maléřem. První sezonu ještě jako dorostenec, kdy nás vedl Radek Růčka. Čichl jsem si i k 1. A třídě, ale naplno to bylo v 1. B třídě a okresním přeboru," začíná rozhovor pro Valašský fotbal Radek Ondryáš. 

Po podzimu loňské nedohrané sezony se přesunul do Vigantic. "Chodil jsem se na ně dívat. Líbilo se mi, jaký fotbal hrají, a že bych si mohl zkusit 1. A třídu Hned první zimní přípravu se mi tam hodně dařilo a dal jsem osm branek v přípravných zápasech. Škoda, že se pak ta sezona nedohrála," lituje Radek Ondryáš. 

Po uvolnění poměrů naskočil do Turnaje čtyř proti Rožnovu, VKK a Vidči. "Měl jsem zraněné rameno a nesehrál všechny tři zápasy. Mrzí mne, že v zápasech, kde jsem nastoupil, včetně generálky v Poličné se mi nedařilo a to platilo o celém týmu. Musím tak trpělivě bojovat o základní sestavu. Konkurence v útoku je veliká," uvědomuje si Radek Ondryáš. 

Jedním z jeho konkurentů je samotný Milan Baroš. "Milan je obrovská persona. Můžeme se od něho ve všem učit jak v Kabině, tak na hřišti. Je pro nás mladé pocta a čest, že si s ním můžeme v jednom týmu zahrát a vedle něho růst," dodává Radek Ondryáš.