Měli štěstí v neštěstí. Valašská Polanka v loňském ročníku poprvé vyzkoušela I.A. třídu, po podzimní části si vydobyla tříbodový náskok. Vzhledem k anulování sezony v amatérských soutěžích měli ve stejné lize nastupovat také v ročníku 2020/2021. Odhlášení Provodova jim ale dalo šanci.

Tu nezamítli.

„Jsme pochopitelně natěšeni. Krajský přebor budeme hrát poprvé. Je to pro nás velká změna. Dříve jsme proti těmto týmům nastupovali v přípravě, určitý obrázek o nich máme. Dva roky zpátky jsme byli v I.B. třídě, takže to pro nás bude velký skok. Strach ovšem nemáme,“ nebojí se Roman Kučerňák.

Velký rozdíl mezi I.A. třídou a Krajským přeborem vidí především ve zkušenostech. „Působí tam hráči, kteří prošlí první a druhou ligou. Tohle ovšem není naše cesta. Poohlíželi jsme se pouze po okolí, zda v přilehlých akademiích budou hráči pokračovat. Přestupy za peníze však neděláme,“ pokračoval 33letý trenér, který se bude spoléhat na stejný tým. Během léta totiž nepřišla žádná změna v kádru.

„Příprava byla odlišná. Půl roku jsme neodehráli zápas ani turnaj. Vůbec jsme netrénovali. Po pauze to byl šok pro všechny, s hráči to nevypadalo dobře kondičně ani herně. Momentálně trénujeme měsíc a půl bez pauzy,“ přiblížil kroky týmu, který znovu bude spoléhat na kostru okolo Ondřeje Adámka, Martina Štrbíka a kapitána Filipa Mačka.

Premiéru v Krajském přeboru si tým Valašské Polanky odbude v sobotu na hřišti Bystřice pod Hostýnem. O osm dní později před domácími fanoušky vyzve Velké Karlovice.

Společně s nimi budou jediným výběrem vsetínského okresu v soutěži.

„Derby je super pro fanoušky. Kdyby se nám podařilo nyní bodovat, tak by to pro ně byla ještě lepší pozvánka. Věřím však, že přijdou bez ohledu na sobotní výsledek,“ dodal Kučerňák, který příští neděli očekává návštěvu okolo 350 diváků.