1 z 9
Další
Podívejte se: Nej fotbalová adresa ve Zlínském kraji? Tady jsou nominace

JUŘINKA - PROSTŘ. BEČVA 3:1 (0:0)

Miloš Chochlatý, hráč Juřinky: „Před svými příznivci jsme chtěli odčinit nepovedený duel s Kelčí a to se nám nakonec i podařilo. Hosté byli v úvodu utkání směrem dopředu hodně nebezpeční. Své příležitosti však nedotáhli do konce. Nám se také v útočné fázi příliš nedařilo a tak první půle skončila bezbrankovou remízou. Ve druhé půli se obraz hry změnil, získali jsme převahu, kterou jsme korunovali první trefou. Branka nás ještě více nakopla a přidali jsme po hodině hry druhou branku. Hosté byli zaskočeni a Málek skóroval potřetí. V závěru hosté dali výsledku kosmetickou úpravu. Podali jsme týmový výkon, hráli jsme srdcem a odměnou v tomto těžkém utkání nám jsou tři body."

Jednoznačnou záležitostí nejlepšího celku fotbalové divize E Slavičína (v červeném) se stal duel 20. kola ve Vsetíně, kde lídr zvítězil vysoko 4:1.
MISTROVSKÁ KOPANÁ. Prosadil se váš klub, kanonýr?

Daniel Šulák, trenér Prostř. Bečvy: „Utkání v Juřince jsme výsledkově vůbec nezvládli, přitom v první půli jsme byli lepším týmem, ale v zakončení jsme nebyli dost přesní. I proto poločas skončil bezbrankovou remízou. Po příchodu ze šaten jsme inkasovali první branku. Po hodině hry se domácí prosadili podruhé. Na zvrat jsme už nedosáhli, domácí přidali třetí gól. V závěru jsme snížili, měli ještě jednu šanci, ale to bylo z naší strany všechno."

KELČ - VAL. PŘÍKAZY 2.5 (1:2)

Lukáš Vadel, trenér Kelče: „Hosté vstoupili do utkání lépe a po šestnácti minutách vedli již o dvě branky. Do půle jsme snížili na jednobrankový rozdíl. Ve druhém poločasu hosté postupně navýšili své vedení, my jen v závěru korigovali výsledek."

Pavel Juřica, trenér Val. Příkazy: „Do zápasu jsme šli s velkým respektem. Věděli jsme, že to nebude vůbec lehké utkání. Začátek zápasu bylo v naší režii. Už v 16. minutě jsme vedli 0:2 po našich hezkých akcích. Domácí hrozili jen z brejků po našich nepřesných přihrávkách. Ve 32. minutě domácí zahrávali rohový kop, po kterém při našem nedůrazném bránění vstřelili branku. V poločasové přestávce kdy jsme si něco v kabině řekli co musíme zlepšit se naše hra zvedla. Přidali jsme na důrazu, zlepšili jsme kombinaci a přestali jsme zbytečně kazit. V 54., 57., a 81.minutě jsme dali další branky a bylo tzv. ,,vymalováno,, Jen mě mrzí, že jsme v 90. minutě ještě inkasovali branku z přímého kopu. Ale z naší hrou ve druhém poločase jsem spokojen. Musíme se na trénincích ještě zaměřit na některé nedostatky které máme."

VIDČE - V. KARLOVICE 0:4 (0:3)

Vladislav Basel, činovník Vidče: „Absence pěti hráčů základní sestavy v domácím týmu byla patrná a i když se noví hráči, převážně dorostenci snažili, nedokázali plně nahradit kvalitu těch chybějících. K dlouhodobě absentujícím Lobanovovi a Babincovi přibyli po utkání v Polance obránci Heryán, Fryšara a vážně zraněný Richard Cáb. Již v 6.min. utkání si na dlouhý nákop Píška za domácí obranu nabíhá Měrka. V šestnáctce je sražen brankářem Romanem Petruželou a hlavní rozhodčí utkání nařizuje pokutový kop. Ten bezpečně proměňuje Vašut 0:1. Brzy inkasovaná branka nám na klidu nepřidává, místo hry se více věnujeme diskuzím s hlavním rozhodčím a děláme nesmyslné fauly na hranici velkého vápna. První trestný kop v 18.min. ještě hosté nevyužívají a střela Kováře míří nad. Druhý ve 29.min. již ano. Míč si staví Vašut a míří přesně k pravé tyči 0:2. Až v samotném závěru první půle se do šancí dostávají domácí. Nejprve ve 35.min. posouvá Šimša míč do šestnáctky na Mičkala, který dává druhým dotekem pod sebe na Pavla Drdu, ale jeho dobrou střelu blokuje obrana hostí na roh. Z něj hlavička Milana Drdy z malého vápna míří těsně mimo pravou tyč Sedlákovy brány. Následuje průnik Mičkala po levé straně, dobrý střílený centr před bránu, ale ani Šimša a ani Novák nedokážou dopravit míč do sítě za bezmocného Sedláka. Nedáš – dostaneš. Rychlá akce hostí v 45.min. a branka která definitivně rozhoduje o osudu utkání. Píšek vysouvá do křídla Koňaříka, ten nastřeluje míč z levé strany před bránu a Jurajda se v zakončení nemýlí 0:3.

Do druhé půle posílá domácí trenér Náměstek nové hráče a posouvá Šimšu do středu zálohy. Hra se zlepšuje, nicméně vstřelit branku nám dnes není přáno. V prvních minutách se v dobré pozici pro zakončení ocitá Mičkal, střela z hranice velkého vápna míří nad. Na druhé straně běží zcela sám na Petruželu Gajdoš, naštěstí pro domácí míří v zakončení vedle brány. Vzápětí se po narážečce Gajdoše ocitá před domácím gólmanem Chromčák. Střelu placírkou k levé tyči Petružela skvěle vyráží. 65.min. akce domácích, centr Mičkala, odražený míč na velké vápno a střela Šimši vysoko nad. Také druhá kombinace zmíněných hráčů končí ze stejné střelecké pozice zakončením Šimši opět vysoko nad. Deset minut před koncem a domácím nevychází ofsajdová past. Koňařík běží zcela sám z poloviny hřiště na Petruželu. Domácí brankář skvěle zmenšuje střelecký úhel a míč mířící bezi nohy vyráží. Na druhé straně se do zakončení propracovává Mičkal, ale jeho střela uvnitř pokutového území jde opět vedle brány. Následně se v největší šanci domácích ocitá Šimša. Střídající Nerad uniká po levém křídle, nahrává před bránu, ale Šimša místo do sítě míří své zakončení vedle. V samotném závěru utkání v 86.min. akce Podešvů, Michael posouvá na Jakuba a jeho přesný centr zakončuje Koňařík 0:4. Dnes to byla ze strany domácích „kopaná“ a to doslova. Po dlouhé době tak fanoušci, kteří na zápas dorazili opět ve velmi slušném počtu odcházeli ze Sahary rozladěni a zklamáni z výkonu domácích."

Jiří Gajdoš, činovník Vel. Karlovic: „Zápas ve Vidči jsme zvládli na jedničku. Pomohla nám rychlá branka z šesté minuta. Ta nás uklidnila a domácí znervózněli. Navíc po půlhodině hry jsme přidali druhou trefu. Přežili jsme pár šancích domácích a na konci první půle jsme udeřili potřetí. Ve druhé půli jsme si kontrolovali tříbrankové vedení. Z mnoha příležitostí jsme se trefili až čtyři minuty před koncem. Bojovné utkání nakonec skončilo naší jednoznačnou výhrou."

KATEŘINICE - ROŽNOV P/R 5:1 (4:0)

Vít Sacher, trenér Kateřinic: „Odehráli jsme dobré utkání a o své výhře jsme rozhodli již do poločasu. Mladému týmu hostí nelze upřít snahu, ale my jsme měli střelce Vrbu, který nakonec zaznamenal čtyři přesné zásahy. V úvodu byli hosté hodně aktivní, ale po inkasovaných brankách jejich aktivita polevila. Ve druhém poločasu jsme si v poklidu vysoké vedení pohlídali a po zásluze jsme si připsali další tři body."

Podívejte se! Slavičín derby s oslabeným Vsetínem jasně ovládl. Čím?

Radim Polách, trenér Rožnova p/R: „Konečný výsledek je pro nás hodně krutý. Prvních dvacet minut to vypadalo na vyrovnanou partii, dokonce jsme lépe kombinovali. Poté přišel nás kolaps, kdy jsme během třinácti minut hned čtyřikrát inkasovali. Ve druhé půli jsme se snažili nepříznivý stav zkorigovat, to se nám podařilo až v samotném závěru. Výhra domácích je však zasloužená."

HORNÍ LIDEČ - VAL. POLANKA 3:3 (2:2)

Vojta Číž, trenér Hor. Lideč: „Derby s Valašskou Polankou jsme vůbec nezvládli. I když se nám podařilo brzy vstřelit dvě branky, tak jsme nechali hosty ovládnout střed hřiště a Ti také do půle zaslouženě vyrovnali. Také ve druhém poločasu jsme tahali za kratší konec. Hosté navíc dohrávali o desíti hráčích. Paradoxně jsme v oslabení inkasovali třetí branku. V závěru jsme dokázali Vaňkem alespoň srovnat. Výkon mužstva tentokrát nebyl optimální a hosté předvedli svoji kvalitu. Nakonec ten bod musíme brát všemi deseti."

Divizní fotbalisté Baťova (ve žlutém) v 20. kole skupiny E vyhráli ve Skašticích.
Derby pro Baťov rozhodly chyby a rychlonohý Šiška

Jan Tajzler, činovník Val. Polanky: „První poločas derby mezi Horní Lidčí a Valašskou Polankou nabídl fanouškům hned čtyři přesné trefy. Nejprve slavil domácí tým, který dokázal hostům udělit lekci z produktivity. Horní Lideč se dostala poprvé na útočnou polovinu ve 12. minutě, střelu Tkadlece polanská obrana ještě vyrazila, ale na odražený míč si naběhl Surovec a přesně zamířil. Polančané mohli odpovědět v 17. minutě, kdy demontovali obranu domácího celku, Horní Lideč však měla velké štěstí, že rozhodčí Večera neodpískal hru rukou v pokutovém území a polanskému útočníkovi Tomšů tak v této chvíli zbyly pouze oči pro pláč. Následně se domácí prosadili podruhé v utkání. Centrovaný míč Kliše dokázal do polanské branky usměrnit Tkadlec. Polančané ale neházeli flintu do žita a postupně si na širokém hřišti v Horní Lidči tvořili převahu. Tu zužitkovali ve 24. minutě, kdy přihrávku Filipa Mačka dokonale zužitkoval Michal Baran a prostřelil Kubína. Vyrovnání se dostavilo ve 28. minutě, centrovaný míč usměrnil za Kubína Jan Tomšů.

Po výměně stran byl hlavní rozhodčí Večera nekompromisní k námitkám polanského obránce Zbranka, kterému udělil druhou žlutou kartu v utkání, to znamenalo přesilovou hru pro Horní Lideč. Polančané však i v oslabení byli aktivnějším týmem a euforie hostujících fanoušků dosáhla vrcholu v 71. minutě, kdy skóre otočil polanský kapitán Filip Maček. Domácí následně byli nuceni hru otevřít, ale Polančané srdnatě vzdorovali. Rozhodčí Večeřa však v 90. minutě podruhé v utkání přehlédl hru rukou v podání domácího hráče a díky tomu se zrodila akce, na jejímž konci byl Jan Vaněk a vyrovnal na 3:3. Stejně jako v podzimní části tak i na jaře se body mezi celky Horní Lidče a Valašské Polanky dělily."

PODLESÍ - VAL. MEZIŘÍČÍ B 4:3 (3:1)

Tomáš Adámek, činovník Podlesí: „Derby přineslo zajímavý fotbal již od prvních minut. Ve 3.min máme gólovku, tu Nerušilovi likviduje brankář, akce ale pokračuje a míč do sítě uklízí Geryk - 1:0. Hosté mohou srovnat v 6.min, po hezké a rychlé akci gólovku Hrušky likviduje Maleňák. V 8.min po perfektní přihrávce Pavla Blažka jde z křídla sám Adzima, ale zakončuje vedle. A hosté trestají prakticky z protiútoku, opět rychlá křídelní akce a na konci zakončuje přesně Veselý - 1:1. V 13.min má gólovku domácí Hrabovský, míří ale nad. Po divokém úvodu se hra částečně zklidnila a trochu více na míči byli pohybliví hosté. Důležitý moment ale přichází ve 25.min, před šestnáctkou je faulován hostujícím brankářem náš hráč a přichází ČK + přímý kop. Ten posílá chytrou střelou do sítě Zetek - 2:1. V 38.min posílá Pavel Blažek do úniku Nerušila a ten zakončuje přesně - 3:1. Škoda, že další velké šance neproměňuje Nerušil a Holčák.
V 54.min hosté snižují, po chybě v naší rozehrávce se prosazuje Veselý - 3:2. O minutu později je málem vyrovnáno, zakončení jde těsně vedle. V 69.min po parádní přihrávce Zetka se z křídla prosazuje Pavel Blažek - 4:2. V dalších minutách se hra i díky střídáním zklidnila, to se ale změnilo v závěru. V 91.min přichází další snížení, po centru a vráceném míči se prosazuje střelou Horáček - 4:3. V 93.min se pak hosté dožadují odpískání faulu na pronikajícího hráče, ale nepíská se. Derby tak kromě sedmi branek přineslo další řadu šancí, zajímavých momentů a nakonec i důležité tři body pro nás."

V  zápase  krajského přeboru TJ Sokol Nevšová  - Štítná n. Vl. (2:0) přispěli fanoušci a fotbalisté na pomoc Victorce.
Krajský přebor: V Nevšové měli dvojitou radost, lídr nováčka šetřil

Vladimír Kostka, trenér Val. Meziříčí B: „Derby v Podlesí jsme nakonec nezvládli a v utkání bohatém na góly jsme prohráli. Přitom jsme po celé utkání byli lepším týmem. Přibrzdila nás rychlá branka, na kterou jsme našli odpověď. Po dvaceti minutách hry se nám zranuil brankář a mezi tyče si musel stoupnout hráč z pole. Do půle jsme ještě dvaktát inkasovali. Ve druhém dějství jsme snížili na jednobrankový rozdíl. Domácí po naší chybě odskočili na dvoubrankové vedení. V samotném závěru jsme vstřelili ontaktní branku. V hektickém závěru jsme mohli dokonce vyrovnat, ale zákrok v pokutovém území jako penaltový posouzen nebyl. I přes prohru jsme podali velmi dobrý výkon."

HRACHOVEC - VIGANTICE 2:1 (1:0)

Dušan Janošek, trenér Hrachovce: „Zápas o první místo moc fotbalové krásy nepředvedl. My jsme první poločas byli lepší, ale hra nebyla dobrá. Měli jsme šance. Druhý poločas se hra vyrovnala, my jsme vyhráli šťastným gólem deset minut před koncem."

Fotbalisté Mladcové (červené dresy) porazili ve 20. kole I. A třídy sk. B poslední Bylnici 4:1.
I. A třída sk. B: gólové hody v Bojkovicích, Mladcová přehrála poslední Bylnici

Pavel Šturala, trenér Vigantice: „Utkání v Hrachovci mezi prvními dvěma týmy tabulky měl být vrcholem tohoto ročníku, ale rozhodčí z něj udělal nevídanou bramboračku. V první půli však tomu nic nenasvědčovalo, hrálo se nahoru-dolů s brankovými příležitostmi na obou stranách, ale více gólových šancí bylo na domácí straně. Domácí šli v nastaveném času do vedení po sporně odpískané penaltě, kdy byl faulován dokonce jako první náš hráč. Ve druhém dějství jsme po zásluze Zetochou srovnali. Hrála se otevřená partie, vytvořili jsme si dobré příležitosti, navíc nám byl upřen pokutový kop, kdy náš hráč již udělal kličku brankáři. Domácí deset minut před koncem po naší chybě utkání rozhodli. Závěr duelu proměnil sudí v karetní mariáš, který ještě do této chvíle pořádně nechápe ani jedna strana. Z pěti červených karet totiž byla udělena jediná správně a to našemu Křižanovi. Emoce do takových utkání určitě patří, ale rozhodčí tyto situace řešil pro nás devastujícím způsobem. Mužstvo nám do této chvíle vcelku šlapalo, bude problém ho poskládat na další utkání. Myslel jsem si, že taková utkání se hrávala v dobách dřívějších, ještě za mého aktivního působení v roli hráče, ale jak je vidno, i v současné době může toto nastat. Dále to nebudu komentovat, to je otázka spíše pro řídící orgány soutěže a delegáta, který byl také na utkání přítomen."