A jak vidí sestup zlínských fotbalistů, či jak slavil titul hokejistů se dočtete v našem rozhovoru.

Utkání ve Vlachovicím se Vám povedlo. Čekali jste tak jednoznačnou výhru?

Ano, máte pravdu, utkání se nám povedlo. Nenazval bych to jednoznačnou výhrou, i když výsledek 1:5 mluví jinak. Myslím si, že Vlachovice jsou dost kvalitní tým a první poločas nás i potrápily. Měli tam pár krásných akcí, které naštěstí naše obrana i s gólmanem dokázala zvládnout.

Vám se podařilo vsítit hattrick. Můžete nám všechny své branky popsat?

Při prvním gólu se mi podařil balon získat na soupeřově půlce, kdy jsem nebyl od žádného obránce hlídaný, jen jsem se otočil s míčem a táhnul ho až k brance, před šestnáctkou si obhodil stopera a střílel po zemi na zadní tyč. Ve druhém poločase si myslím, že ta druhá branka si byla dost podobná. A při posledním gólu naše obrana získala balon u naší šestnáctky, kdy Tomáš Vystrčil vyvážel po lajně až na jejich půlku, já si jen naběhnul do strany, kde mi poslal krasný pas do běhu a přes jejich obránce jsem se dostal na penaltu a už jen zakončil na přední tyč.

Navíc jste ve druhé půli nedal penaltu. Kam jste ji kopl?

Penaltu jsem kopl na pravou stranu, bylo to bylo původně v plánu k tyči, ale střela se mi nepovedla. Kdybych to trefil, tak gólman by ji měl tak, jako tak. Za to se klukům omlouvám, ale doufám, že jsem jim to vynahradil alespoň tím hattrickem.

Zatím jste dal v sezoně sedm branek. Mohlo jich být i více?

Určitě mohlo, do konce máme ještě tři zápasy, tak doufám, že své konto ještě navýším.

Ludkovice se drží na druhém místě. Myslíte si, že by vedení kývlo i na případný postup do I. A třídy?

Těžko říct, vše je možné, kvalitu v týmu na to máme, takže si myslím, že by to pro nás nebyl problém, ale necháme se překvapit, jak to dopadne.

Hrával jste i krajský přebor v Luhačovicích. Co stálo za vašim odchodem z lázeňského města?

Popravdě řečeno, chtěl jsem už úplně skončit s fotbalem. Neměl jsem už vůbec motivaci hrát a zároveň jsem měl problémy s kolenem. Pak přišla nabídka z Ludkovic a říkal jsem si, že to teda ještě zkusím a absolutně toho nelituji.

Kdo patří k největším oporám Ludkovic? Jak jste spokojen s touto sezonou?

Oporou? Myslím si, že trenéři, náš kapitán, celé vedení a v neposlední řadě i věrní fanoušci.

Kde jste začínal s fotbalem a kdo Vás k němu přivedl?

Začínal jsem právě tady v Ludkovicich a myslím si, že mne k němu přivedli moji rodiče, nebo-li můj otec, který kdysi dávno taky hrával fotbal.

Za které kluby jste doposud hrál?

Pamatuju si, že jako dítě jsem hrával nějaké přípravné zápasy za FC Rak Provodov. A potom od žáků za Ludkovice a odsud jsem šel do Luhačovic. Nakonec i ve Zlíně jsem to párkrát zkoušel za U18. A abych pravdu řekl, před pár lety jsem zkoušel trénovat i ve Vlachovicích.

Co patří mezi vaše zájmy kromě fotbalu?

Kromě fotbal, asi bych řekl plavání, fitness, běh a hory.

Co říkáte na sestup zlínských fotbalistů do druhé ligy?

Myslím si, že to potřebuje, aby se Zlín do ligy vrátil silnější a doufám, ze alespoň vedení s tím něco začne dělat, protože je potřeba něco už změnit.

Kde a jak jste slavil titul mistrů světa našich hokejistů?

U svého dobrého kamaráda a bohužel slavit se moc nedalo, jelikož jsem musel druhý den řídit. Nicméně to nádherný hokej a velká gratulace patří všem k tomu prvnímu místu.

PETR KOSEČEK


Načítám výsledky ...


Načítám tabulku ...