MORKOVICE - BRUMOV 2:3 (0:2)

První poločas byl herně vyrovnaný. Hosté byli o trochu lepší a vstřelili také dvě laciné branky. První padla střelou ze 30 metrů z kopačky Vlčka, kterou brankář podcenil. Druhá ze skrumáže po rohu, když několik domácích hráčů mohlo míč odkopnout, což se jim ale nepodařilo a udreřil Novák. Morkovičtí si nedokázali vytvořit ani jednu vážnější šanci. Po přestávce ale nastoupili jako vyměnění - bylo jich plné hřiště a nedovolili soupeři téměř nic. Na 2:1 snížil hlavou Zápařka po rohovém kopu. Brumovští začali drobit hru poleháváním a zdržováním. Domácí vyvinuli obrovský tlak a o vyrovnání se v 74. minutě zasloužil z dorážky Oplt. Následně předvedl několik výborných zákroků brankář hostů a po jedné z mnoha střel mu dokonce vypadl míč, který Oplt dorazil do sítě, sudí to však posoudil jako faul na gólmana. Když už se zdálo, že dojde k penaltovému rozstřelu, tři minuty před koncem udeřili Brumovští z rohového kopu a trefě Nováka. Domácí prohráli kvůli matnému výkonu z první půle, ale podle průběhu hry by zápasu spíše slušela remíza.

Branky: 69. Zápařka, 74. Oplt - 31. a 87. M. Novák, 16. Vlček. Rozhodčí: Kotačka, 130 diváků

PROVODOV - NEVŠOVÁ 6:1 (1:0)

Obě mužstva postrádala své opory – domácí kvarteto, soupeř dvě. I proto v dresu Nevšové nastoupili hned dva bývalí hráči Provodova – v poli Beňo a mezi tyčemi gólman Zámorský. Lépe ale začali domácí, kteří hned z prvního útoku skórovali, když si střelu Veleva soupeř tečoval do své brány – 1:0. „I ve zbytku času brankář soupeře čaroval, po gólu volaly zejména šance Kamenčáka s Gargulákem,“ zalitoval trenér Provodova Josef Rak. „K vidění byl pohledný fotbal, i soupeř se postupem času osměloval, vepředu byl nebezpečný hlavně Tomšů,“ vypozoroval Rak.
Po přestávce ale již jeho tým zcela ovládl hru a prosadil se i střelecky. „Gargulák se na hrotu výborně zorientoval na místo Ulmana a prakticky rozhodl o našem úspěchu. Soupeř pak sice z brejku Karmazínem korigoval, ale vzápětí střídající Haloda dvakrát udeřil a definitivně zlomil odpor hostů,“ radoval se kouč domácích, pro něhož měl duel zvláštní příchuť. Jeho manželka totiž pochází z Nevšové. „Hosté možná takový výprask nezasloužili. Ale vyhráli jsme zaslouženě, podali jsme nejlepší výkon podzimu,“ dodal Josef Rak.

Branky: 3. a 82. Velev, 62. a 67. Gargulák, 78. a 92. Haloda - 76. Karmazín. Rozhodčí: Stodůlka , 150 diváků

Dopravní nehoda na ulici Pasecká.
Dopravní nehoda komplikovala v pondělí odpoledne cestu na Jižní Svahy

SKAŠTICE - BORŠICE 10:1 (4:0)

V duelu prvního s posledním se překvapení nekonalo. V zápase měl hlavní slovo nejlepší střelec soutěže Zdeněk Konečník, který stihl do přestávky zkompletovat hattrick a tím definitivně otup snhu soupeře. Po přestávce navíc přidal další dvě branky, přičemž střelecky se dařilo i jeho spoluhráčům, kteří společně poslednímu celku nasázeli deset gólů. Snaživé Boršice se dočkaly alespoň čestného úspěchu. Branky: 10., 14., 40., 67. a 86. Konečník, 22. Ančinec, 60. Mynarčik, 80. Zavadil, 88. a 90. Ježák - 49. Krsička.

Rozhodčí: Gloser, 80 diváků

HOLEŠOV - HLUK 3:1 (1:1)

Třebaže v utkání vstřelili všechny góly domácí, utkání bylo až do konce dramatické. Na vedoucí trefu Křenka po půlhodině hry se Hlučané dostali zpět do hry gólem do šatny, který si dali Holešovští sami. O osudu utkání rozhodl domácí kanonýr Josef Křenek, který dvěma trefami zkompletoval hattrick. „Snad se na závěr podzimu chytil a potvrdil pověst střelce,“ posteskl si hrající předseda holešovského klubu Milan Roubalík. „Měli jsme o výhře rozhodnout dříve. Škoda zahozeného sóla z úvodu a nastřelených tyčí a břevna. Soupeř nevystřelil ani jednou na bránu, přesto vyrovnal po našem vlastenci. I po přestávce jsme měli více ze hry, ale jednou měli štěstí, když jsme vykopávali balon z brankové čáry. Bylo ale jen otázkou času, kdy se naše kvalita prosadí. Stalo se tak až v závěru. Nejdůležitější ale je, že jsme potřetí za sebou vyhráli,“ raduje se Roubalík.

Branky: 28., 79. a 84. Křenek - 43. vlastní (Charuza). Rozhodčí: Schnürmacher, 110 diváků.

Legenda Zlína, bývalý obránce, trenér a generální manažer Bohumil Kožela
ANKETA: Kdo bude následovat Koželu? Hlasování o legendu začíná

BAŤOV - LUHAČOVICE 1:3 (0:2)

Na Baťově se hrál zápas průměrné úrovně. U obou mužstev byla znát absence několika hráčů, a tak utkání postrádalo tempo i kvalitu. V prvním poločase udělali domácí dvě hrubé chyby, které soupeř dokázal potrestat Slobodianem a Popelkou. Po obrátce Baťov zvýšil aktivitu a dokázal Luhačovické dostat pod tlak, ale na více než kontaktní branku Sotolářem nedosáhl. Když Pešek vstřelil třetí gól hostů, zlomil odpor Baťova.

Branky: 53. Sotolář - 28. Slobodian, 35. Popelka, 73. Pešek. Rozhodčí: Ondráš, 65 diváků. Baťov: Dvořák – Včeřa (80. A. Bršlica), P. Bršlica, Kopřiva (46. Zikmund), Novák, Krajča, Kašík, Žáček (88. Štefka), Ondráš, Bína, Sotolář. Luhačovice: Švec – Kořenek, Suchý, Kryšpín, Polách (90. Kořenek), Popelka, Červenka, Pavlíček, (87. Zámorský), Pavlíček, Bernátek (75. Talaš), Slobodian (42. Pešek).

VEL. KARLOVICE - JUŘINKA 2:0 (1:0)

Domácí bez problémů proti slabě hrající Juřince splnili roli favorita. „Bylo to naše očekávané vítězství. Soupeř u nás hrál tak nějak podle hesla „bez chuti a bez zápachu.“ Jako kdyby pro Juřinku skončila sezona již včera. Rychle jsme šli do vedení a další šance jsme neproměnili svou zbrklosti nebo střeleckou naivitou. Po hlavičce jsme dali ve druhém poločase druhou branku a soupeř byl ještě více bez šťávy. Utkání jsme v pohodě dohráli,“ řekl vedoucí mužstva VKK Jaroslav Valián.

Branky: 6. Langer, 57. Martin Pavelka. Rozhodčí: Nohavica, 80 diváků. VKK: Bil – Hruška, Mikula, Martin Pavelka, Ondřejka – Langer (87. Šimšálek), Jakub Podešva (80. Kučera), Kašpar, Vašut – Jan Pavelka, Škrobák (89. Gajdoš). Trenér Ivo Davídek. Juřinka: Holáň – Šnajdr, Škorňa, David, Krajča – Žemla (59. Solanský), Škařupa (83. Goláň), Šobora, Petrů – Marek Macíček I. Vavřík. Trenér Pavel Vaigl.

Mistrovská kopaná ve Zlínském kraji

ŠTÍTNÁ N. VL. - BYSTŘICE P. H. 2:1 (0:0)

Domácí byli od úvodu lepším mužstvem. Měli více míč na svých kopačkách a jen občas pouštěli soupeře na svou půli. V prvním dějství se Štítná ještě zastřelovala. Jejich pokusy šly buď přímo na brankáře nebo se nevešly mezi tyče. Góly přišly až po přestávce. Hned z jeho kraje otevřel skóre po rychlé akci Kořenek. Poté se hra srovnala a Bystřičtí se snažili o vyrovnání. Ale naopak domácí zazdili tři velké příležitosti k navýšení výsledku. A tak v závěru přišel trest, kdy po pěkné kombinaci vyrovnal Pumprla. Jenže Štítnou to nerozhodilo a chtěla získat tři body. To se v 85. minutě tak i stalo, kdy po standardce a chybě brankáře rozhodl opět Kořenek.

Branky: 49., 85. Kořenek - 79. Pumprla. Rozhodčí: Ambroz, 150 diváků. Štítná: Marcaník - Liška J., Sloboda, Chovančík T., Chovančík V., Maniš (90. Krůžela), Spáčil (91. Hnilo), Hrnčiřík Š., Liška T., Kořenek, Hrnčiřík J. Bystřice: Juřík - Juhás, Vasiljev, Tureček, Pumprla, Ondroušek, Kušík, Kubík, Gustavo (73. Navrátil), Berky, Ligač

1. Skaštice 11 9 0 0 2 42:13 27
2. Brumov 11 9 0 0 2 27:13 27
3. Luhačovice 11 8 0 0 3 35:14 24
4. Vel. Karlovice 11 7 0 1 3 27:21 22
5. Holešov 11 6 1 1 3 20:15 21
6. Morkovice 10 5 2 0 3 33:18 19
7. Provodov 11 5 1 1 4 26:15 18
8. Baťov 11 4 2 0 5 24:23 16