Definitivní konec emocím dala až přivolaná rychlá záchranná služba a především policie, která aktéry incidentu na místě vyslechla a zjistila totožnost.

Vinu jen na straně fanoušků tábora hostí z Hrachovce ale kouč Valachů rozhodně nevidí.

„Když jsem šel aktéry uklidňovat, viděl jsem, jak se jeden z domácích pořadatelů chtěl vyloženě bít! Lví podíl na celé nepříjemné události měl i místní hlasatel - svými nemístními hláškami na adresu našeho klubu. Tím vše vyprovokoval! Dál ať si to vyřeší policie,“ konstatoval trenér Hrachovce Dušan Janošek.

Zdroj: Břenek Martin

Velmi rozladěn byl i jeho protějšek, zklamaný kouč Morkovic Miroslav Bednařík.

„Nějaké pološarvátky, spíše pošťuchování, jsem už zažil. Bohužel dnes k nám musela dojet záchranka, asi tam byla i vážnější zranění. Kromě ostudné porážku 0:8 je to naše druhá kaňka,“ sypal si popel na hlavu trenér Morkovic Miroslav Bednařík.

Zdroj: Břenek Martin

Hlavní sudí utkání Martin Zicháček popsal celý incident v zápise takto: "V 52. minutě bylo v hostujícím sektoru použita pyrotechnika. Domácí hlasatel upozorňoval hostující sektor na nevhodnost používání pyrotechniky - nejprve slušně, pak i s použitím nevhodných výzazů, jako BĚŽTE S TÍM DO PRDELE. Následně v sektoru Hrachovce zasáhlapořadatelská služba, která se snažila situaci uklidnit, avšak byla napadena hostujícími fanoušky. Došlo k hromadné konfrontaci fanoušků a pořadatelské služby, kvůli které byla v 57. minutě hra na devět minut přerušena. Z této hromadné konfrontace došlo ke zranění některých aktérů, proto byla hlavním pořadatelem zavolána Rychlá záchranná skužba a policie ČR.

Situaci řešil i hostující trenér, který opustil technickou zónu a vyběhl na tribunu situaciu klidnit. Za to mu patří dík, avšak uviděl za opuštění TZ OT žlutou kartu. Stejný trest uviděl i domácí trenér za stejný přestupek. Po uklidnění situace byla hra opět navázána."

Utkání se i přese všechno dohrálo, i tak bude mít dohru u zeleného stolu. Tvrdé a finančně tučné tresty mohou od disciplinární komise Zlínského KFS Zlín očekávat v týdnu oba tábory.

Vyjádření vedení SK Hrachovec
Rozhodli jsme se touto formou vyjádřit se k incidentu, ke kterému došlo v zápase s domácím celkem FC Morkovice. chtěli by jsme uvést věci na pravou míru a dopátrat se viníka, který celý incident zbytečně vyprovokoval , každopádně jsme ochotni jakkoliv spolupracovat s Policií ČR tak s vedením FAČR – Zlín. Podotýkáme, že během utkání na hřišti nedošlo k žádnému incidentu ani náznaku a utkání bylo hrané ve velmi sportovním duchu, o čemž svědčí i udělení jedné žluté karty z řad domácích. Proto nechápeme nevhodné hlášení domácího hlasatele, který uvedl v druhém poločase po vstřelení branky do mikrofonů, že se těší na jaro, až Hrachovec sestoupí.
Dále již k incidentu:
K vyhrocení situace došlo po vstřelení šesté branky, kde naši fanoušci zapálili dvě světlice (kouř nijak neohrožoval ostatní diváky na tribunce). Tohle je z naší strany snad jediný prohřešek, za který se domácímu celku a funkcionářům omlouváme a jsme si vědomi chyby z řad našich fanoušků.
Stav 0:6 a výše uvedená situace, zbudila u domácích příznivců, hlasatele, později i pořadatelů vyhrocení situace a napadení našich fanoušků, kteří se pouze bránili. Vše lze vzhlédnout na videozáznamu, který byl pak náhle z neznámých důvodů přerušen.
Jestli vadilo domácím pořadatelům, že přijela početná skupina hostujících fanoušků a byla poněkud hlučná (buben a trumpetky), podotýkáme, že slušně fandila a nikterak nikoho neurážela, měli lépe zvládnout své emoce a situaci uklidnit a né vyhrotit. Na místo toho jsme si vyslechli od místního hlasatele a domácích příznivců další spršku vulgárních výrazů a podněcování (víc zápis o utkání). „ Ať už táhneme domů“ atd. proti našim fanouškům a hráčům i z řad UK.
Chápeme frustraci domácích příznivců a pořadatelů z výsledku utkání, i my jsme byli průběhem utkání mile zaskočeni, ale podotýkáme, že naši fanoušci nevyhledávali žádný konflikt, seděli na jiné polovině domácí tribunky, kde byli domácími pořadateli usazeni na začátku utkání a svůj sektor nijak neopouštěli. Je pro náš tým a vedení klubu nepředstavitelné, že by jsme měli být kýmkoliv osočováni, napadáni a takto prezentováni v médiích, či na tribunách v krajském přeboru. Celý tento incident vrhá špatný stín na náš klub na místo toho, abychom si užili, společně s fanoušky, první výhry v KP a těšili se z předvedené hry, řešíme tuto zbytečnou, nemilou událost mimo hřiště.
Vedení SK Hrachovec