„Určitě to nebylo tak jednoduché utkání, jak napovídá výsledek. Hosté zlobili zejména v první půli a měli několik dobrých příležitostí. Nebezpečný byl především kanonýr Mičkal, který se nakonec prosadil jenom jednou. Ve druhé půli jsme využili chyb obrany soupeře a zápas dovedli do vítězného konce. Hrál se výborný fotbal a diváci odcházeli velmi spokojeni,“ zhodnotil spokojeně víkendové vítězné utkání zkušený 32letý forward.

Lukáš Křenek si přitom už stihl ve Viganticích zahrát s takovými legendami, jako jsou Milan Baroš, René Bolf či Radim Kučera. Pomaličku si přitom vychovává i svého nástupce, neboť jeho desetiletý syn působí v mládeži ostravského Baníku.

Proti Vidči se Vám střelecky dařilo, dal jste tři branky…

První jsem dal hned v úvodu, kdy mi sklepl Fiurášek míč a já jsem procedil míč gólmanovi mezi nohami. Druhá trefa přišla deset minut před koncem, to jsem se trefil hlavou. Třetí branka byla až v nastaveném času a levou nohou jsem míč uklidil do sítě.

Jak vidíte ambice nováčka ve vyšší soutěži?

Na podzim hrajeme všechna utkání na domácím hřišti, neboť budeme spravovat kvůli podloží hřiště. V loňské sezoně jsme domácí prostředí změnili na nedobytnou tvrz a remizovali jsme pouze s Lidečkem. Proto chceme v podzimní části doma uhrát co nejvíce bodů. Soupeři však budou o poznání kvalitnější, v řadě týmů je mnoho zkušených borců, kteří okusili vyšší soutěž. Ale z mého pohledu, bude letošní 1.A třída na Valašsku hodně zajímavá a odehraje se dost prestižních zápasů.

Milan Baroš Viganticím pomohl k výhře
1. A třída - sk. A: Baroš hrál jen devět minut, přesto Vigantice vyhrály!

Jak se vám líbí práce trenéra Dana Šuláka?

Tak je to zkušený kouč, který ví, co dělá. Ve fotbalu má něco odkopané, i když jak říká, jeho kariéra měla rychlý konec. Ale dobře komunikuje s celým týmem a třeba i s hráči, kteří momentálně v zápasech nenastupují stabilně.

Já je vaše dosavadní fotbalová kariéra?

V mládežnických týmech jsem hrával v Rožnově pod Radhoštěm a okusil jsem i dorosteneckou divizi v Hranicích. Poté jsem se vrátil do Prostřední Bečvy. Dvakrát jsem byl na hostování ve Viganticích.

Potkal jste se zde i s Milanem Barošem nebo René Bolfem?

Ano, hrál jsem nejen s nimi, ale i Radimem Kučerou. Na tyto časy hodně rád vzpomínám. Jsou to legendy českého fotbalu a za svoji kariéru toho již něco dokázali…

Jak na Vás působil Milan Baroš?

Jako normální ogara z valašské dědiny. Vždy mi vysvětlil, kde se mám pohybovat a v kabině i mimo ni byl velmi přátelský. Určitě je velkým oživením nižších fotbalových soutěží na Valašsku a zvedá prestiž fotbalu jako takového i u mladé generace.

Fotbalisté Napajedel (v zeleném) v úvodním kole krajského přeboru doma porazili Kvasice 2:0.
Krajský přebor: V Nedašově bylo plno a derby přineslo osm gólů!

Čím se živéte a bavíte?

Jsem správce hřiště u nás v Prostřední Bečvě. Jsem vášnivý rybář a u vody si odpočinu a vyčistím si hlavu.

Potatily se vaše děti?

Mám dva syny, starší desetiletý kluk hraje v Baníku Ostrava a mladší je zatím v Prostřední Bečvě. Takže víceméně s manželkou pendlujeme mezi Ostravou a Valašskem, přeci je to kousek z ruky a kolikrát je to těžké, skloubit všechno časově dohromady.

Co budete dělat po skončení fotbalové kariéry?

Budu odpočívat a hlavně se věnovat výchově svých synů. Uvidíme, jak se jim bude dařit…

PETR KOSEČEK