1 z 9
Další
Podívejte se: Nej fotbalová adresa ve Zlínském kraji? Tady jsou nominace

KELČ - VAL. POLANKA 1:4 (1:1)

Lukáš Vadel, trenér Kelče: „První poločas jsme s favoritem drželi krok a Raisskup nás dokonce poslal do vedení. Hosté se nemohli dostat na dostřel naší branky. Po půlhodině hry se ale hostující hráči dočkali vyrovnání. Zanedlouho jsme jít opět do vedení, ale ve vyložené šanci jsme selhali. Poločas tak skončil remízou 1:1. Ve druhém poločasu hosté přidali a během pěti minut se jim podařilo vstřelit dvě slepené branky. V nastaveném času pak dali výsledku konečnou podobu."

Jan Tajzler, činovník Val. Polanky: „Hosté se snažili v úvodu utkání hledat cestičky přes dobře organizovanou obranu domácích, ale první vzrušení pro přítomné diváky se dostavilo až v 10. minutě, kdy polanský záložník Ondra střelou z úctyhodné vzdálenosti orazítkoval tyč. Domácím se povedl závěr druhé dvacetiminutovky. Centr Pavlištíka dostal přesně na hlavu Kubeša, tady ještě Zrním polanský tým pohotovým zákrokem podržel, ale další akce domácích už vedla k brankové radosti, když tentokrát centroval z rohu hřiště Kubeša a přesnou hlavičkou se prezentoval Reisskup. Polančané našli odpověď ve 28. minutě, Ondřej Adámek předvedl svou rychlost a zachytil míč u postranní čáry, kde okamžitě centroval před bránu a našel Jana Tomšů, jenž vyrovnal. Kelč si mohla vzít náskok zpět ve 32. minutě, střelu Škařupy Zrník nejprve vyrazil, tentýž hráč se ale ještě dostal k dorážce, branku však přestřelil. Další příležitost připravil Kubeša pro Graju, jeho střelu k tyči Zrník vytáhl. Pak přišly i příležitosti pro hosty, zejména akce Kovalčíka zaváněla brankovou situací, ale polanský šikula chtěl ještě vylepšit pozici pro Tomšů, což se ukázalo jako chybné rozhodnutí. V další individuální akci už se Kovalčík ke střele odhodlal, ale zamířil příliš vysoko. Ve 40. minutě měl ještě rozdílovou branku na noze Baran, ale domácí brankář Novosad se stačil včas přemístit.

Fotbalisté Strání (žluté dresy) ve 22. kole krajského přeboru Zlínska deklasovali Osvětimany 7:1.
Krajský přebor: lídr si zchladil žáhu na Osvětimanech, Bystřice má další bod

Po výměně stran se tým z Valašské Polanky pustil do útočného náporu. Ve 46. minutě Chuchma vyzval k úniku Tomšů, ale v klíčové chvíli polanský útočník balón ideálně netrefil. V 50. minutě Chuchma uvolnil Kovalčíka, samostatný únik polanského záložníka skončil mimo. Ještě v téže minutě připravil Filip Maček pozici pro Barana, ale ani tato kombinace k obratu ve skóre nevedla. Ještě jednou si příznivci Valašské Polanky povzdechli, to když v 53. minutě po centru Kovalčíka hlavičkoval těsně nad Ondřej Adámek. Pak už se ale hosté zaslouženě radovali. Další centr Kovalčík usměrnil hlavičkou Tomšů a otočil skóre na 2:1 pro hosty. Tomšů byl zanedlouho blízko hattricku po další výzvě od Kovalčíka, ale tentokrát byl připraven zasahovat brankář Novosad. Psala se 60. minuta, když hosty uklidnil Filip Maček, jenž za Novosada dorazil přízemní střelu Davida Ondry. V 64. minutě předvedli Polančané doslova demontáž domácí obrany, po souhře Kovalčíka se Žídkem se v tutové pozici ocitl Tomšů, ale hattrick odmítl, když zamířil z malého vápna nad bránu. Branková radost se pro Valašskou Polanku dostavila ještě v 80. minutě, znovu u toho byl Tomšů, jehož střelu Novosad vyrazil, ale na úklid míče byl připraven Daněk, jenž pečetil konečně skóre 4:1 pro polanský tým."

VIDČE - ROŽNOV P/R 2:2 (1:0)

Vladislav Basel, činovník Vidče: „Souběžně hrané i druhé derby utkání ve Viganticích sice ubralo z návštěvy okolních fotbalových fanoušků, nicméně i tak před velmi slušnou diváckou kulisou se odehrálo bojovné utkání, ve kterém se nakonec po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího body dělily. Domácím se do základní sestavy vrátili Milan Drda a Heryán a v bráně dostal přednost před již připraveným Lobanovem zkušený Roman Petružela.

Fotbalové Paseky (modré dresy) doma nedaly šanci Vizovicím.
MISTROVSKÁ KOPANÁ

Úvod utkání a v 10.min. centr Mičkala vyráží hostující brankář Sklář pouze k čerstvě plnoletému Šimšovi, jehož střelu z otočky tečí vytěsňuje těsně mimo levou tyč Bortl. Následuje v 11.min. rohový kop Mičkala na který si nabíhá Pavel Drda a přesnou ranou po zemi k tyči otevírá skóre utkání 1:0. Vzápětí na druhé straně Zetek přihrává míč na Kolaříka, který z dvaceti metrů míří přesně, ale jeho dobrou ránu efektně vyráží domácí brankář Roman Petružela na roh. Další šance přicházejí až v závěrečné desetiminutovce a opět jsou na kopačkách hostí. Střílený centr Dvořáka vyráží Petružela s námahou na roh. Ten zahrává Kolařík na přední tyč, kde v náběhu pohotově zakončuje Fiurášek. Domácí gólman je však pozorný a střelu chytá. Do kabin tak odcházejí s jednobrankovým náskokem spokojenější domácí.

Ve druhém poločase zbytečně zalézáme na vlastní polovinu a přestáváme hrát. Běhavější soupeř lépe kombinuje a získává převahu. Přesto druhou branku, která by utkání definitivně zlomila v náš prospěch má na hlavě Lukáš Petružela. V 60.min. přímý kop Pavla Drdy z levé strany nachází na malém vápně zmíněného střelce, ale jeho zakončení hlavou hostující brankář chytá. Vzápětí během tří minut hosté otáčejí skóre utkání. 65.min. zbytečný faul na polovině hřiště, trestný kop a na centr Fiuráška si skvěle za obranu nabíhá Baroš. Zakončuje přesně a nedává domácímu brankáři sebemenší šanci zasáhnout 1:1. 68.min a tentokráte rohový kop Fiuráška propadá šestnáctkou a odráží se od země na hlavu nabíhajícího Dvořáka a ten umísťuje míč do šibenice domácí brány 1:2. Na nepříznivý vývoj utkání reaguje domácí trenér Náměstek střídáním a do hry přichází druhý útočník Nerád. Domácí zvyšují tlak, hostům ubývají síly a jsou vynuceni střídat. Přicházejí šance. Kombinaci Mičkala s Nerádem zakončuje druhý střídající hráč Pavlíček střelou do bránícího Kolaříka, míč se odráží na šestnáctku k Lukáši Petruželovi, jehož pohotovou střelu z voleje Sklář chytá. Na druhé straně dvě střely těsně mimo bránu v podání Sladovníka a po něm i Dvořáka. Přichází závěrečné minuty utkání a do velkého vápna hostí směruje jeden míč za druhým. Nákop Špůrka prodlužuje Milan Drda přes Neráda na Fryšaru. Ten míří dobře k tyči, Sklář skvěle vyráží na roh. 88.min a trestný kop Gomoly nachází hlavu Svobody, dobrá hlavička těsně nad domácí bránu. Vzápětí další Svobodovo zakončení ze šestnácti metrů těsně vedle. Rozhodčí nastavuje 5.min. a hned v té první minutě nastavení nákop Špůrka prodlužuje Mičkal na Heryána a ten chladnokrevně zakončuje k tyči, srovnáno 2:2. Poslední šance zápasu a trestný kop Mičkala z dobré pozice dvaceti metrů tečuje hostující zeď mimo bránu.

Třaskavé derby v němž oba týmy bojovaly o vítězství do posledních minut nebylo pro oko diváka možná tak fotbalové, ale jak už to v takových zápasech bývá, bylo se na co dívat jak během zápasu tak hlavně v samotném závěru. Prohrát dnes prostě nechtěl ani jeden tým."

Radim Polách, trenér Rožnova p/R: „O výhru v derby jsme přišli až v nastaveném času, což určitě zamrzí. Před utkáním jsme dávali obtížně do kupy sestavu, navíc se již v úvodu zranil Pecha. Mladící v sestavě se však prezentovali velmi dobře a domácí měli s jejich pohyblivostí problémy. Po půli jsme prohrávali o jednu branku. Ve druhém poločasu jsme zápas dokázali otočit. Výhru jsme drželi až do 92. minuty, kdy domácí srovnali."

V. KARLOVICE - VAL. MEZIŘÍČÍ B 0:0

Jiří Gajdoš, činovník Vel. Karlovic: „Utkání nakonec skončilo bezbrankovou remízou. V prvním dějství byli o něco lepším týmem hosté, kteří si vytvořili více gólových příležitostí a nastřelili i brankovou konstrukci. Brankář Sedlák však naše mužstvo podržel. Ve druhé půli jsme zlepšili hru a šance se objevily na obou stranách. Vyhrát nakonec mohly oba celky, což se nesatalo i díky skvělým výkonům obou brankářů. Bod z toho kvalitní zápasu ale bereme."

Fotbalisté Jaroslavic remizovali s Kostelcem 1:1.
Mistrovská kopaná. Jak si vedl o víkendu váš tým? Kdo dával branky?

Vladimír Kostka, trenér Val. Meziříčí B: „Ve Velkých Karlovicích jsme odehráli výborný první poločas a domácí tým několikrát podržel brankář. V duelu jsme nastřelili dvakrát brankou konstrukci. Ve druhém poločasu se již hra srovnala a domácí v toužili utkání rozhodnout ve svůj prospěch. V dramatickém závěru branka nepadla a tak byli s dělbou bodů spokojeny nejspíše oba celky."

KATEŘINICE - JUŘINKA 4:0 (3:0)

Vít Sacher, trenér Kateřinic: „V utkání s Juřinkou jsme byli favoritem a tuto roli jsme nakonec i splnili. O výsledku jsme rouhodli již v první půli, kdy jsme po dvaceti dvou minutách vedli již o tři branky. Své vedení jsme pak mohli i několikrát navýšit. Ve druhém poločasu se tak utkání jen dohrávalo, po hodině hry přidal Čtvrtníček čtvrtou trefu. Hosté se snažili o čestný úspěch až do závěrečného hvizdu, to se jim však nepodařilo. Naše vysoké vítězství je naprosto zasloužené."

Házenkáři Zubří budou v odvetě boje o extraligu stahovat s Hranicemi manko 4 branek.
Zubří ztratilo slibný náskok a bronz, Vsetín živí naději na extraligu

Miroslav Sovák, trenér Juřinky: „V Kateřinicích jsme v úvodu po dvou chybách rychle prohrávali. Poté se domácí mohli radovat potřetí. Do kabin jsme tak odcházeli s tříbrankovým mankem. Ve druhé půli jsme srovnali hráli, místy jsme domácí tým i přehrávali, ale směrem dopředu jsme se neprosadili."

VIGANTICE - PROSTŘ. BEČVA 3:2 (1:1)

Pavel Šturala, trenér Vigantice: „Pavel Šturala, trenér Vigantice: „Utkání s Prostřední Bečvou přineslo všechno, co k fotbalu patří. Mělo skvělou atmosféru, výborné výkony obou týmů, pěkné branky a v závěru i emoce. V první půli hosté zlobili z brejků, navíc po dvaceti minutách Plesník vymetl šibenici. My jsme situace před pokutovým územím řešili špatně a chyběla nám i finální přihrávka. Nakonec pět minut před odchodem do šaten srovnal Václavík. Druhý poločas jsme začali dobře, své možnosti jsme však nevyužili. Poté se hrálo nahoru-dolů a o oba celky chtěly výhru strhnout na svoji stranu. V poslední čtvrthodině se pak odehrálo vše podstatné. Hosté se ujali v 77. minutě vedení po naší chybě ve středu hřiště. . O dvě minuty později Milan Baroš z trestného kopu srovnal. V závěru se na nás usmálo štěstí, kdy Václavík po standartní situaci dostal míč do sítě. Vyrovnané utkání na konci přineslo pár strkanic, ale za tři body jsme určitě rádi."

Fotbalisté Hluku se v šatně radují z jasné výhry 5:0 nad Koryčany.
I. A třída sk. B: trenér Červenka po vyloučení ve třetí lize nesměl hrát

Daniel Šulák, trenér Prostř. Bečvy: „Derby přineslo velmi kvalitní fotbal, pět branek a také skvělou kulisu. Samozřejmě s hořkým koncem pro nás, neboť jsme ještě třináct minut před koncem vedli. V první půli jsme byli herně lepším týmem a vytvořili si pár dobrých příležitostí z brejkových akcí. Ujali jsme se vedení, domácí srovnali ještě do poločasu. Druhá půle už nebyla z naší strany tak kvalitní, domácí zlepšili kombinaci. Přesto se Plesník trefil podruhé a to už vypadalo nadějně. Poté Baroš srovnal z přísně nařízeného trestného kopu. V závěru jsme si po brance z rohového kopu vypili kalich hořkosti až do dna. Utkání by spíše slušela remíza."

HRACHOVEC - HORNÍ LIDEČ 3:1 (3:0)

Dušan Janošek, trenér Hrachovce: „Před zápasem s Horní Lidčí jsme řešili dilema se sestavou, v sobotu se ženil zástupce kapitána Varga David a tak většina hráčů byla na svatbě a od toho se také vyvíjel výkon na hřišti. Horní Lideč byla po celý zápas vyrovnaným partnerem. My jsme dali tři branky, dvě byly po hrubých chybách hostující obrany. Další šance jsme neproměnili, tady ale hosté měli tři tutové šance, nás ale podržel Růžička a nemohoucnost hostujících hráčů. Druhý poločas se už dohrával v poklidu, my jsme hráli takový odpočinkový fotbal, protože řada hráčů už nemohla a tak dostali šanci dorostenci. Lideč si nezasloužila prohrát a to že to byl zápas prvního s posledním, tak hrála velice sympaticky a mohlo to klidně skončit remízou. Tím, že jsme získali rozhodující bod, tak už se slavilo a taky ta oslava tomu odpovídala. Hráči s fanoušky si to užili až do rána."

I. B třída, sk. B: Zkraty favoritů! Kroměříž přišla o náskok 3:0, padla i Veselá

Vojta Číž, trenér Hor. Lideč: „U lídra tabulky jsme neměli co ztratit a nakonec jsme odehráli solidní utkání. Sice jsme v úvodu dvakrát zaspali a domácí již v jedenácté minutě vedli o dvě branky po našich hrubých chybách. Poté jsme si vytvořili několik brankových příležitostí, kontaktní gól ale nepřišel. A tak nás domácí potrestali třetí trefou těsně před odchodem do šaten. Ve druém poločasu jsme změnili rozestavení a najednou jsme dokázali domácí tým i přehrávat. Deset minut před koncem se prosadil Surovec. Domácí tým již drama nepřipustil a mohl tak slavit postup. Přesto jme byli Hrachovci důstojným soupeřem. Zaměřit se teď musíme na další zápasy, klíčový duel nás čeká již ve středu, kdy v dohrávce přivítáme celek z Vidče."

PODLESÍ - VAL. PŘÍKAZY 5:1 (0:1)

Tomáš Adámek, činovník Podlesí: „Dnes to byl zápas dvou odlišných poločasů. Hosté jdou do vedení již ve 3.min, kdy se po rohu prosazuje nepohlídaný Kušnier. V dalším průběhu první půle nám hra spíše moc nejde. Střídáme lepší momenty s těmi horšími, trápí nás nepřesnosti, ztráty, nejsme důslední při obsazování a bránění. Máme sice dvě větší šance, zakončení jde vedle. To hosté hrají chytře a účelně, a kdyby dotáhli některou ze svých šancí do konce, mohlo být jejich poločasové vedení vyšší.Ve druhé půli s přibývající deštěm to z naší strany byl úplně jiný výkon. Od úvodu se tlačíme do vápna hostí. Vyrovnáváme v 56.min, dorážkou po standardní situaci se prosazuje Zetek. V 61.min otáčíme skóre brankou Hrabovského. Na druhé straně mají i hosté dvě slibné šance. V 70.min dostává míč do úniku Nosálek a přehazuje brankáře hostí. V 87.min po hezké akci Tydlačka nachází Hrabovského a ten po chybě brankáře přidává svou druhou branku. Parádní tečku za utkáním udělal v 90.min Pavel Skalický, po faulu u autové čáry kousek od střídačky hostí na nic nečekal a neuvěřitelnou střelou míč zatočil přesně na zadní tyč za bezmocného brankáře."

Pavel Juřica, trenér Val. Příkazy: „První poločas jsme sehráli velmi slušně. Už ve 4. minutě jsme šli do vedení Kušnierem. Vytvořili jsme si spoustu brankových příležitostí, dvakrát jsme šli dvakrát na jednoho domácího stopera, ale vždy se nám nepodařila dát přesná finální přihrávka, abychom šli na brankáře. O to druhý poločas jsme totálně ve všem propadali. Domácí byli druhý poločas jako vyměněni. Za první poločas mohu být spokojený, ale druhý poločas byl z naší strany katastrofální. Nic nám nešlo, nohy neběhaly. Z tohoto zápasu jsem hodně rozladěn a nespokojen."