VIDČE - PROSTŘ. BEČVA 1:1 (1:1)

Vladislav Basel, činovník Vidče: „V letním slunečném počasí před skvělou diváckou kulisou se na Sahaře odehrálo zajímavé utkání, ve kterém byli hosté lepším celkem. Domácí však nesmírnou bojovností, tak jak už to u nich v domácích zápasech bývá zvykem, vyválčili zasloužený bod. Ke zraněnému Špůrkovi přibyl na dovolené pobývající Heryán (mimochodem hráč, který pěti přesnými zásahy poslal na jaře soupeře domů na Bečvu s ostudnou prohrou 9:2) a tak bylo potřeba povolat zpět na trávník na pozici stopera Milana Drdu. Ten opět divákům dokázal, že se fotbal nezapomíná a s přehledem v těžkém zápase odřídil hru obranné čtveřice.

Již ve 4. min. se v dobré střelecké pozici ocitá Pavel Drda. Ten po akci pro dnešní zápas útočné dvojice Petr Mičkal – David Šimša míří svou ránu z hranice šestnáctky těsně vedle pravé tyče Jurajdovy brány. Na druhé straně v 8.min. předvádí svůj první skvělý zákrok domácí brankář. Rohový kop Fiuráška přesně na hlavu Reisskupa a míč mířící již do sítě Lobanov vyráží. Hosté pokračují v aktivní hře a jsou na začátku utkání lepším týmem. Za svou aktivitu jsou také odměněni úvodní brankou. V pořadí třetí rohový kop Fiuráška za tak krátkou dobu a ve 13. min. si míč na malém vápně nachází kdo jiný než Reisskup a hlavou otevírá skóre utkání 0:1. Ve 20. min. má na hlavě druhou branku hostí v utkání výborně hrající Reisskup. Akce Vrány, přichází střílený centr do šestnáctky Fiuráška z levé strany, kde zcela volný na penaltu nabíhající hostující střelec míří hlavou naštěstí pro domácí vedle. Nedáš -dostaneš. Ve 24.min. si na volný kop Milana Drdy z vlastní poloviny hřiště nabíhá do šestnáctky Petr Mičkal, uvolňuje se přes hostujícího stopera a chytrým lobem přehazuje bezmocného Jurajdu 1:1. Hra se srovnává nejen výsledkově, ale i na hřišti. Půlhodina hry a přesný centr Filipa Mičkala nachází ve velkém vápně jmenovce Petra. Ten zakončuje dobře levou nohou k tyči, ale pozorného hostujícího gólmana neprostřeluje. Mimo bránu končí střela Pavlíčka v závěru prvního poločasu po dobrém průniku a centru z pravého křídla Kubjáta.

Pokud jsme v samotném začátku utkání měli branku na kopačkách my, tak ve druhém poločase je tomu obráceně. Centr Koláčka nachází na malém vápně zcela volného Kaloda. Jeho zakončení je však nepřesné a pohotová střela míří vysoko nad domácí bránu. 50. min. utkání a tutovka hostí. Nákop Jurajdy prodlužuje hlavou Reisskup na Plesníka. Dobrá umístěná střela k tyči, Lobanov skvěle vyráží a vyráží i dorážku hostující kapitána Fiuráška. O pět minut později vyráží domácí brankář i nebezpečnou skákavou střelu Šnajdra z hranice šestnáctky. Přichází 70. min. a další tutovka hostí. Fiurášek nachází na hranici velkého vápna zcela osamoceného Balejíka. Ten svou technickou střelou obstřeluje stopera domácích Milana Drdu a míří dobře k levé tyči, Lobanov skvěle vyráží před sebe, ale pouze k nohám dobíhajícího Plesníka. Dorážka z malého vápna ve stoprocentní šanci míří vedle. Na druhé straně přichází asi jediná vážnější šance domácích ve druhém poločase. Centr Pavla Drdy propadá velkým vápnem až k Šimšovi, který zakončuje pouze do náruče připraveného Jurajdy. Hosté po celé utkání nebezpeční z rohových kopů můžou utkání zlomit ve svůj prospěch v 85.min. Na přesný kop Fiuráška si nabíhá Michálek a z malého vápna hlavičkuje. Míč již směrující do sítě zázračně Lobanov vytahuje mimo bránu. Z utkání proti velmi kvalitnímu a zkušenému celku Prostřední Bečvy bereme vzhledem k průběhu a hlavně zásluhou vynikajícího výkonu Vasila Lobanova v bráně bod za remízu všemi deseti."

Daniel Šulák, trenér Prostř. Bečvy: „Měli jsme v paměti minulou potupnou prohru 9:2 a na domácí jsme se tak dobře připravili. A již po třinácti minutách nás poslal Reisskup do vedení. Ve 24. minutě jsme ale neuhlídali domácí kanonýra Mičkala a ten srovnal. Do šaten se tak odcházelo za stavu 1:1. Ve druhé půli jsme byli my vstřelení druhé branky blíže, ale domácí gólman Lobanov svůj tým několikrát podržel. Z pohledu celkového průběhu zápasu je pro nás bod málo a měli jsme zde vyhrát."

VIGANTICE - JUŘINKA 2:2 (2:2)

Pavel Šturala, trenér Vigantic: „V posledním utkáním máme problémy se složením týmu a podle toho to i tak vypadá. V úvodu nedal Kučera penaltu a hosté pak Vavříkem dvakrát udeřili. Ve 40. minutě Paleček snížil a ještě do půle jsme proměnili druhou penaltu brankářem Slovákem. Mohli jsme své vedení navýšit. Ve druhé půli už brankové hody ustaly, přes několik nadějných šancích na obou stranách. Postupně ale hra upadala a hráčům ubývalo sil. Utkání tak dospělo k dělbě bodů."

Daniel Vavřík, hráč Juřinky: „Z Vigantic si odvážíme jeden a při troše štěstí, jsme si mohli odvézt i všechny tři. Hned v úvodu jsme přežili penalttu domácího celku, kterou Bláha lapil. Poté jsem po dvanácti minutách dal úvodní branku. Domácí vývoj zápasu zaskočil a ve 30. minutě jsme po mojí druhé brance vedli již o dvě branky. Své vedení jsme pak mohli i navýšit. Domácí ale nesložili zbraně a do půle dokázali srovnat, kdy těsně před odchodem do šatny už svoji druhou penaltu proměnili. Ve druhém poločasu se již skóre utkání neměnilo, přesto jsme mohli vstřelit vítěznou branku. Což se nestalo a tak utkání dospělo ke konečné remíze. Je to určitě škoda, dvoubrankové vedené jsme měli udržet."

V. KARLOVICE - VAL. POLANKA 2:0 (0:0)

Jiří Gajdoš, trenér Vel. Karlovic: „Proti Valašské Polance jsme očékávali náročné utkání a to se i potvrdilo. V úvodu jsme neproměnili několik dobrých příležitostí. Poté se dostali ke slovu hosté, ale ani oni nebyli naštěstí produktivní. Přes množství šancí skončila půle nakonec bez branek. Vyšel nám začátek druhého dějství a Pavelka nás poslal z penalty do vedení. Hráči se ukidnili a soupeře jsme do šancí nepouštěli. Definitivní pojistku přidal dvacet minut před koncem Gášek. Naše výhra je naprosto zasloužená, měli jsme větší vůli po vítězství, výborné výkony předvedli oba brankáři."

Jan Tajzler, činovník Val. Polanky: „Tým Valašské Polanky odcestoval na Horní Vsacko posílen o tři uzdravené hráče. Trenér Filgas vítal zpět Stanislava Adámka, Lukáše Daňka i Ondřeje Zbranka, ale ani přítomnost navrátilců nepřinesla potřebný bodový efekt. Velké Karlovice měly utkání po většinu průběhu pod kontrolou. Polančané v první půli promrhali vyložené šance, naopak domácí po výměně stran rozhodli o svém vítězství. Valašská Polanka se nachází ve výsledkové krizi, čtvrtý zápas v řadě nebodovala a navíc potřetí ani neskórovala. O potřebný zlom se polanský tým pokusí příští neděli před domácím publikem proti Dolní Bečvě.

Polančané zahrozili poprvé až v 19. minutě a šance to byla obrovská. Kovalčík se dokázal dostat za obranné řady domácích, ale jeho střela nebyla ideální, brankář Bill ji vyrazil, z dorážky pak neuspěl Sívek. Ve 21. minutě mohl hosty poslat do vedení znovu Kovalčík, když vyškolil hned tři obránce Karlovic, ale branku o centimetry minul. Ve zbytku první půle měli další dvě šance domácí. Do rychlého protiútoku se dostal Gášek, vypracoval si střeleckou pozici, ovšem připraven zasahovat byl i polanský brankář Zrník. Ve 36. minutě pak měl na hlavičce první branku utkání Radek Koňařík, ale podobně jako jeho spoluhráči před ním, nedokázal přesně umístit.

Po výměně stran předvedl domácí tým větší vůli po vítězství. První odměna se dostavila v 52. minutě, polanský obránce Zicha musel faulovat a rozhodčí nařídil pokutový kop, ten proměnil Martin Pavelka. Ve zbytku utkání měli domácí zápas pod kontrolou. Navýšit vedení mohl v 58. minutě po další chybě v hostující defenzívě Jurajda, když mu střeleckou pozici vypracoval Gášek, zde mimořádným zákrokem podržel hosty Zrník. Polanský brankář si připsal důležitý zásah také proti střele domácího kapitána Píška. V 70. minutě však už domácí trestali nedůslednost v rozehrávce Polančanů, Gášek se zmocnil míče a překonal přesnou trefou Zrníka. Tři body tak zcela po zásluze zůstaly na Horním Vsacku, naopak polanská série proher se natáhla na čtyři utkání v řadě."

DOLNÍ BEČVA - ROŽNOV P. R. 2:1 (1:0)

Petr Urban, trenér Dolní Bečvy: „Místní derby přilákalo témeř čtyři stovky fotbalových příznivců. Hosté se od úvodního hvizdu prezentovali výborným pohybem a dobře kombinovali. My jsme spoléhali na rychlé brejky. Potvrdilo se nedáš-dostaneš, Fiurášek neuspěl a hostující Bortl ano. Poté však ve 39. minutě složil Fiurášek úspěšný reparát a srovnal na 1:1. Ve druhé půli nechtělo žádné mužstvo udělat chybu. S blížícím se kncem utkání mohly oba celky strhnout vítězství na svoji stanu. Nakonec se to podařilo dvě minuty před koncem základní hrací doby Špatnému, který přeloboval brankáře. Tři body jsme vydřeli doslova v hodině dvanácté a jsme za ně rádi."

Radim Polách, trenér Rožnova p. R.: „Zápas v Dolní Bečvě jsme výborně rozehráli. Byli jsme aktivnějším mužstvem a po dvaceti minutách jsme se ujali Botlem vedení. Domácí pak stihli ještě do ple Fiuráškem srovnat. Také ve druhém poločasu jsme měli více ze hry, ale chyběla nám lepší finální fáze. Domácí čekali na svoji šanci a dvě minuty před koncem se dočkali zásluhou Špatného. Přes výborný výkon tak odjíždíme s prázdnou."

LIDEČKO - VAL. PŘÍKAZY 3:1 (1:0)

Radek Číž, trenér Lidečka: „Derby přilákalo do hlediště 350 platících diváků a Ti se nenudili. My jsme hlavně chtěli odčinit nezdar ve Valašském Meziříčí. Začátek utkání patřil hostujícímu celku, ale své možnosti nevyužil. My jsme se dostávali do utkání pomaleji, přesto v 16. minutě nás poslal nestárnoucí Aleš Číž do vedení. Hosté mohli do půle srovnat, ale brankář Roman Hyžák nás podržel. Podařil se nám vstup do druhé půle, kdy Aleš Číž přidal druhou svoji branku. Vedení jsme mohli navýšit, ale v koncovce se stále trápíme. Hosté po hodině hry snížili. Ale dvě minuty později pláchl hostující obraně Gargulák a znovu jsme vedli o dvě branky. Zápas se pak dohrával, třetí výhru z derby jsme si pak v klidu pohlídali."

Pavel Juřica, trenér Val. Příkazy: „Tenhle zápas se mi nebude dobře hodnotit. Pro mne i mého kamaráda na domácí lavičce Radka Číže, to byl pikantní zápas. Jsme kamarádi a spolu jsme taky dělali trenérskou licenci B. Na ten zápas jsem se velmi těšil, protože to bylo derby s velkým D…První poločas jsme z naší chyby dostali branku. Byl to zápas nahoru - dolů. Také jsme měli v prvním poločase jednu stoprocentní šanci, ale výtečný domácí brankář ji zneškodnil na roh. To bylo z naší strany prvního poločasu vše. Do druhého dějství jsme šli s jasným cílem s výsledkem něco udělat. Ale trestuhodně jsme nezvládli opět začátek druhého poločasu. Hned po změně stran domácí podruhé udeřili. My jsme ještě korigovali na 2:1 krásnou střelou Baránka. Co bychom měli po této kontaktní brance dostat domácí pod větší tlak, tak jsme zase po hrubce v obranné fázi dostali třetí branku. Tahle branka byla zlomová. My už jsme se prakticky do ničeho vážnějšího nedostávali. Domácí si to už pohlídali. Musím Radkovi Čížovi a taky domácímu týmu pogratulovat k zisku třech bodů."

PODLESÍ - VAL. MEZIŘÍČÍ B 1:2 (0:1)

Tomáš Adámek, činovník Podlesí:

Tomáš Adámek, činovník Podlesí: „Hosté potvrdili herní a výsledkovou vlnu a zítězili 2:1. Silní na míči, pohybliví, aktivní napadání, sehrané akce - to vše je dnes opět zdobilo. V první půli byli častěji na míči a vytvořili si 3 gólové šance, které ale likviduje Pepa Maleňák. Do vedení pak jdou v 19.min, po rohu se prosazuje s přispěním břevna a tyče Jan Kuběna. Na druhé straně máme i my větší šance. Škoda, že dvakrát Nerušilovi nevyšlo zakončení a chytrá střela Pavla Blažka končí na tyči. V jednom případě pak míč zasahuje ruku hostujícího hráče, penalta se ale nepíská.
Ve druhé půli vyrovnáváme v 50.min, po rohu se hlavičkou prosazuje Hrabovský. Zápas i v dalším průběhu měl velmi dobré tempo a hosté mají další dvě velké šance, kdy vždy postupují prakticky sami na brankáře, ale v zakončení vítězí náš Pepa Maleňák. Rozhodující branka přichází v 72.min a dotřetice je to po rohu - napoprvé míč odvracíme, dorážku ale uklízí do sítě Tomáš Nevařil. Ve zbylém průběhu se snažíme o vyrovnání, ale do větší šance se již nedostáváme. Utkání, které určitě nenudilo, navštívilo téměř 300 diváků a my Vám moc děkujeme za podporu."

Vladimír Kostka, trenér Val. Meziříčí B: „Vladimír Kostka, trenér Val. Meziříčí B: „Místní derby přineslo velmi pohlédné utkání, které se muselo přítomným divákům líbit. Věděli jsme, že domácí ají kvalitní mužstvo a to se i potvrdilo. První půle byla poměrně vyrovnaná, přesto jsme si vytvořili více brankových příležitostí. Jednu zužitkoval v 19. minutě s pomocí brankové konstrukce Kuběna. Domácí pět minut po začátku druhé půle srovnali. Pak jsme se dokázali ještě jednou prosadit zásluhou Nevařila. Závěrečný tlak domácích jsme si pohlídali a odvážíme si cenné tři body."

KATEŘINICE - HORNÍ LIDEČ 5:1 (2:1)

Vít Sacher, trenér Kateřinic: „Od úvodního hvizdu jsme si vytvořili převahu a snadno jsme se dostávali do brankových příležitostí. Jejich zakončování však bylo mizerné a hosty držel nad vodou jejich brankář. Po půlhodině hry jsme sice vedli o dvě branky, ale těch mohlo padnout podstatně více. Hosté se do zakončení příliš nerdostávali, přesto se jim podařilo do poločasu snížit na jednobrankový rozdíl. Ve druhé půli pokračovala naše herní převaha. Ale i hosté se tlačili dopředu. V 55. minutě dal Ostřanská třetí branku a ta nás uklidnila. Poté jsme přidali další dva góly, navíc dvacet minut před koncem Ostřanský zkompletoval hattrick. Naše výhra je naprosto zasloužená, mohli jsme ale dát i více branek."

Anton Cintula, trenér Horní Lidče: „Anton Cintula, trenér Horní Lidče: „V Kateřinicích jsme utkání vůbec nezvládli a jen díky výborným zákrokům brankáře Kubína jsme neodjeli s vyšší porážkou. Po půlhodině hry jsme již prohrávali o dvě branky, pak dal kontaktní branku Mišutka. To bylo ale z naší strany vše. Domácí ve druhé půli postupně navyšovali svůj náskok a drama nepřipustili. Vítězství si domácí tým zasloužil, my pak máme o čem přemýšlet."