„Domácí jsme od úvodního hvizdu přehrávali a zaslouženě vybojovali tři body. První branku jsem dal po půlhodině hry. Přidal jsem i uklidňující třetí branku asi patnáct minut před koncem,“ popisuje kapitán Macíček, který ve 13 duelech nasázel do sítě soupeřů 5 branek.

Marek Macíček, povoláním hajný, začínal svoji fotbalovou kariéru na Hutisku, kde později dvě sezony bojoval s Hutiskem o postup do krajského přeboru. Poté přestoupil do Vigantic a jednu sezonu odkroutil pod vedením trenéra Martina Kotůlka v divizním Valašském Meziříčí.

Na jakém postu ve Viganticích nejraději hrajete?

Pokud nám chybí René Bolf, tak hraji stopera. Pokud je Renda přítomen, tak působím na místě defenzivního záložníka.

Čechmánek, k vsetínskému fenoménu:. „Fanoušci Vsetína jsou v dobrém slova smyslu jiní, je tam odlišná mentalita, prostě to jsou Valaši,“ usmívá se někdejší výborný brankář. „Je to tak, Valaši se umí dobře naladit,“ rozesměje se Jan Neliba.
Fenomén Vsetín, Lapač: Fandění se rodí po generace

V Kelči Vám chyběl Milan Baroš, který hrál za Liverpool exhibici proti Barceloně?

Ano máte pravdu, byli jsme na Baryho i naštvaní, že dal přednost nějaké exhibici. (smích) Na Vlachovice by už ale měl nastoupit…(smích)

Jaké to je nastupovat s takovými hvězdami?

Jsou to stále borci, nevypustí jediný souboj a strašně neradi prohrávají. Navíc přílákají do ochozů spoustu fanoušků a rázem je z vesnického utkání velký fotbalový svátek.

Kterému týmu fandíte?

Doma je to Baník Ostrava a ve světě nemám nějak vyhraněný klub…

Tomáš Sršeň
Experti: Série bude vyrovnaná, diváci můžou být rozhodující faktor

Jak vidíte svou další fotbalovou kariéru?

Je mi 32 let a určitě bych ještě s Viganticemi zkusil postoupit o patro výše. Uvidíme…

(kos, mb)