1/9

VIDČE - VAL. PŘÍKAZY 4:0 (1:0)

Vladislav Basel, sekretář Vidče: „V prvním domácím utkání jsme i díky třem trefám Petra Mičkala zaslouženě zvítězili nad snaživým soupeřem, který hlavně v první půli byl aktivnější, ale své šance nedokázal gólově proměnit. Při neúčasti brankářské jedničky Petružely a absenci z důvodu významné rodinné události v podobě narození syna druhého brankáře Kociána se těsně před zápasem podařil domácím funkcionářům domluvit přestup z FC Rožnov ukrajinského brankáře Vasyla Lobanova. Nutno dodat, že odchytal výborné utkání a hlavně v první půli svými zákroky podržel domácí tým.

Úvod utkání patří hostům a již v 5.min. krásnou střelu Ďurkecha k tyči Lobanov vyráží na roh. Vzápětí si oba borci svůj souboj zopakují. Tentokrát Ďurkecha vysouvá přesnou uličkou za domácí obranu Jiří Gargulák. Ten však místo kličky na brankáře volí střelu, kterou ale včasným vyběhnutím Lobanov skvěle vyráží. Hra má tempo a přicházejí i šance na druhé straně. Střela Babince z velkého vápna jen těsně míjí Valčíkovu bránu. Ve 20.min. rohový kop hostí chytá Lobanov, ihned vyhazuje míč na Heryána, který si naráží s Mičkalem a rázem se ocitá sám před Valčíkem. Místo zakončení však volí ještě nahrávku před bránu, kde se nachází zcela volný Mičkal. Pro domácího kanonýra již není problém trefit odkrytou bránu 1:0. Následuje dobře mířená střela k levé tyči Heryána, kterou však pozorný Valčík bez problému chytá. Na druhé straně spolupráce slovenských legionářů, centr Ďurkecha přesně na hlavu Kušniera, ale i Lobanov je pozorný a hlavičku doprostřed brány vyráží na roh. V samotném závěru první půle se po rohu a následném závaru před domácí bránou dostává k zakončení opět Ďurkech. Střelu mířící k tyči na poslední chvíli blokuje Dalibor Nerád.

Start do druhé půle vychází domácím skvěle. Kubját vybojovává míč, kdy v souboji přetlačuje hostujícího stopera a ve skluzu jej posouvá na Mičkala. Ten si v šestnáctce míč navádí na střelu a po zemi nechytatelně k levé tyči ve 49.min. zvyšuje na 2:0. Domácí vstřelená branka uklidňuje a rázem jsou lepším týmem na hřišti. Třetí branka přichází v 64.min. Šimša si ve středu hřiště naráží míč s Babincem a následným stříleným centrem nachází na hranici velkého vápna Heryána. Jeho zakončení ještě hostující obránci blokují, ale míč se odráží znovu k Šimšovi, který jej nechytatelně pod břevno uklízí do sítě za záda zcela bezmocného Valčíka 3:0. Závěrečná patnácti minutovka nejprve nabízí šanci Babince, který stejně jako v půli první v zakončení selhává a z dobré střelecké pozice míjí soupeřovu bránu. Poté se z pravé strany dostává k zakončení Ďurkech, míří dobře na zadní tyč, ale Lobanov je dnes neprůstřelný a střelu chytá. V 89.min. střídající Petr Nerád ideálně na penaltě nachází Mičkala a domácí kapitán střelou pod břevno uzavírá konečný účet utkání na 4:0."

Pavel Juřica, trenér Val. Příkazy: „Do Vidče jsme zajížděli v dobré náladě, protože jsme zvládli první zápas venku v Juřince. Chtěli jsme navázat na naši dobrou kombinační hru. Sice nám chybělo několik hráčů, ale i tak jsme šli do zápasu s cílem uspět. První minuty zápasu jsme byli jasně lepším týmem, jenže když nedáme vyložené šance abychom se dostali do vedení a byli v klidu tak naopak po našem zahrávaném rohu jsme z rychlého brejku dostali branku. Druhý poločas co by jsme měli zatlačit naší nátlakovou hrou domácí mužstvo na jejich polovinu, tak jsme v obraně udělali dvě hrubé chyby, které domácí mužstvo efektivně využilo. Tehle zápas byl pro nás hodně smolný. Musíme se z tohoto zápasu poučit a hlavně nedělat takové chyby."

loading
arrow_left Předchozí
1/9
Další arrow_right