„Borák skončil na vlastní žádost. Co se nového trenéra týče, byla to jasná volba, neboť je to trenér, který má vazby na náš klub a dokonale zná místní prostředí," prohlásil sekretář Podlesí Tomáš Adámek,

S podzimem přitom v klubu panuje naprostá spokojenost.

„Herně jsme jej zvládli výborně až na jedinou výjimkou, což byl výbuch ve Vlachovicích,“ připomíná porážku 1:6 sekretář.

Podlesí nevyšel závěr podzimu, když vysoko prohrálo v Lidči a pak nestačilo ani na Vigantice. Mužstvo tak doplatilo na zranění klíčových hráčů, kteří by měli být již zdravotně v pořádku.

„Chceme hrát co nejlepší fotbal, který bude bavit jak hráče, tak i naše věrné fanoušky. A také chceme skončit na co nejlepším místě a oslavit tak osmdesát let výročí založení našeho oddílu, které nás čeká v příštím roce,“ prohlásil Adámek.

V Podlesí intenzivně pracují na posílení kádru.

„V letní pauze budeme zkoušet Ivo Popa, který se k týmu připojil v zimě. Podařilo se nám navíc udržet brankáře Maleňáka. Vedení klubu má v hledáčku i odchovance Jana Nerušila, který se do Podlesí vrátil z Valašského Meziříčí a také Cahlíka z Rožnova pod Radhoštěm. Zkoušet budeme talentované dorostence Adzima, Jandu a Onderku. Hlavně se musíme uzdravit. Pokud toto klapne, budeme spokojení.

Pod vedením nového trenéra Adámka tým hraje Valašskomeziříčckou ligu. Zde kromě Podlesí startují ještě Juřinka, Hrachovec, Kelč, Poličná a Krhová.

„VM liga nám naprosto vyhovuje, fanoušci to mají blízko a uvidí pět zápasů. Navíc je připraveno závěrečné kolo, kde se bude hrát v rámci oslav fotbalu v Krhové o konečná umístění,“ upřesnil Adámek.

Podlesí nyní trénujeme dvakrát týdně a na nadcházející sezónu chceme být dobře připraveno.

„V úvodním kole VM ligy jsme porazili Krhovou 2:1, kdy se prosadili Tydlačka s Košutem. V pokaženém závěru domácí málem vyrovnali. Bylo vidět, že se jedná o první utkání po dlouhé době a na kvalitě hry to bylo znát, "poznamenal sekretář Podlesí.

„V dalším zápase VM ligy jsme v Kelči zvítězili 5:1, střelecky se prosadili Janda 2, Zetek, Pavel Blažek a Skalický. Výkon to byl výrazně lepší než v Krhové a to jsme ještě řadu šancí neproměnili. Opět jsme v sestavě protočili řadu hráčů včetně dorostenců," dodal Adámek.

Neplánované koronavirové přestávky ve valašském klubu využili ke stavebním úpravám.

„Došlo ke zpevnění svahu, bylo dokončeno odvodnění, zabetonovány sloupy pro plot a provedeny finální povrchové úpravy se zaměřením na úpravu tréninkového hřiště. Snad bude začátek fotbalových soutěží v plánovaném srpnovém termínu, neboť ta pauza byla hodně dlouhá a pro všechny to bylo velmi složité období,“ uvedl závěrem sekretář Podlesí.