„Mít o tolik více a být mezi šesticí nejlepších, byli bychom spokojení. Tak nás čeká ne zrovna snadné jaro,“ připouští trenér Jablůnky. Milan Gajdůšek, jenž u prvního týmu působí šestým rokem. „Hrajeme s tím a na co máme. To jsou naše možnosti,“ pokrčil smířlivě rameny 70letý bývalý profesionální trenér, jenž v minulosti pět let vedl druholigový Přerov, či působil v HFK Olomouc.

Fotbalová generalita Okresního fotbalového svazu Vsetín se může pochlubit kvalitní prací komise mládeže, které velí patnáct sezon Josef Fojtík. Ve svém středu si dovede sehnat spolupracovníky, nadšené trenéry řady zvučných oddílů.
Podívejte se! Fotbaloví trenérští nadšenci na Vsetínsku

Druhé lednové úterý se jeho svěřenci opět potkali ke společné přípravě. Žádný přetlak v kabině se nekonal, složení a počet byly tradiční. „Vzhledem k tomu, že naše tradiční kvalitní kvarteto fotbalistů k nám dojíždí jen na předzápasový trénink z Frýdku-Místku, další pracují na směny, studují, sešlo se nás něco málo přes deset hráčů. To není špatné číslo, jsme na něj tady zvyklí, umíme v tomto počtu pracovat,“ potvrzuje zkušený trenér, stejně jako je rád, že kvalitní, ale současně úzký kádr nikdo během zimní pauzy neopustil. „Nevím o nikom. Ztrátou je zranění Murína, jehož čeká operace, plastika kolena,“ upřesnil.

Fotbalový míč. Ilustrační foto
Kapitán fotbalové Choryně o podzimu, odvetách a posilách. Kam chtějí vystoupat?

O to větší radost v Jablůnce mají, že dokázali do svého středu zlákat dva kvalitní fotbalisty. „Jindřicha Rolka ze Vsetína, jenž by měl vyztužit a zrychlit hru defenzivy. Mezi tyčemi nám pro změnu pomůže mladý brankář Valašského Meziříčí Martin Petrnek. Další hráče nepotřebujeme, nehledáme. Pokud nám bude přát zdraví a štěstí, okolo osmnáctky hráčů včetně dvou dorostenců je to velmi dobrý základ pro kvalitní odvetnou část,“ míní Gajdůšek.

Jablůnka se připravuje výhradně ve svých podmínkách. „Žádné soustředění v plánu nemáme. Čekají nás čtyři přípravné duely – Kopřivnice, Hutisko, Velké Karlovice a Vigantice,“ vyjmenoval trenér, jehož tým, už má v nohách dva duely s Leskovcem (8:1 a 5:5). „Ideální protivníci, kteří prověří naši připravenost a sílu pro jaro!“

Fotbalový míč.
I. B třída: Fotbalisté Poličné startují přípravu. S jakými posilami?

Cíle pro odvetnou část jsou jasné. „Vyhnout se záchranářským starostem, hrát pěkný fotbal, v klidném středu a zabudovávat mladé hráče typu Slováčka či Kovalčíka. Nemáme postupové ambice! A kdo vyhraje naši soutěž? Dolní Bečva, jen nejlepší, mají nejkvalitnější kádr,“ dodal rozhodně trenéír Fotbalistů Jablůnky Milan Gajdůšek.