Hlavně díky vítězi Ligy mistrů s Liverpoolem v roce 2005 se úvodní duel zlínské I. A třídy skupiny A, které Vigantice s Juřinkou ovládly 8:1, proměnil v obrovský svátek a svoji one man show.

Na mimořádnou událost se bude na Valašsku i díky dvěma gólům a třem asistencím Baroše dlouho vzpomínat.

Takhle narvaný areál ve Viganticích dlouho nebyl. Naposledy snad při rozlučce Radima Kučery. Ani známý trenér si kamarádovu premiéru v mateřském klubu nenechal ujít.

Zatímco na běžné zápasy I. A třídy chodí jen skalní fanoušci, v pátek se na legendu českého fotbalu přišlo podívat osm set platících diváků. Řada z nich měla na sobě dres či šálu Baníku Ostrava. Všem bylo jasné, kvůli komu přijeli.

Každý chtěl vidět v akci bronzového medailistu z mistrovství Evropy 2004 a po Janu Kollerovi druhého nejlepšího střelce v historii české fotbalové reprezentace. Soupeři se ale na hvězdu speciálně nepřipravovali.

„Osobku na něj hrát nebudeme. Nechceme to nijak hrotit. My jsme rádi, že Bary i Renda Bolf hrají. I pro naše kluky je to velký svátek,“ přiznává hostující trenér Zdeněk Hoffmann.

Osmatřicetiletý kanonýr navlékl dres s netypickém číslem 2, přitom v zápise měl uvedenou tradiční sedmadvacítku. To ale nikdo neřešil.

„Bary, ukaž něco,“ řval na svého oblíbence jeden z fanoušků. Legendární forvard na sebe upozornil hned ve 2. minutě, kdy do šance vybídl spoluhráče Pavlíčka. Gól z toho ale nebyl.

Baroš i dál bavil fanoušky a spoluhráče zásoboval přesnými přihrávkami. Očekávaná gólová chvíle přišla ve 35. minutě za stavu 3:1. Vigantická superstar si po přihrávce Paprskáře pohrála s hostujícím gólmanem Škorňou a pohodlně uklidila balon do sítě.

Nadšení diváci bouřili, domácí hvězda ale nijak zvlášť neslavila. Naopak, dál si chodila pro míče a pomáhala týmu. Když bylo potřeba, vrátil se do vlastní šestnáctky, aby vypomohl při obranném rohu. „Hrál výborně,“ vysekl poklonu ústřední postavě zápasu brankář Juřinky Adam Škorňa.

V té chvíli už nebyl na hřišti René Bolf. Dalšího bývalého reprezentanta, který po dlouhé době nastoupil s Barošem v jednom dresu, vyřadil z boje stehenní sval. „Je to škoda, těšil jsem, ale jsem rád, že jsem mohl být u toho,“ řekl Bolf.

I bez něj si ale domácí tým s Juřinkou bez problémů poradil. Baroš, kterého soupeři v soubojích šetřili, zářil a bavil také po přestávce. Hned po změně stran se dvěma asistencemi podílel na trefách Křenka, v 71. minutě se trefil podruhé. „Milan byl naším klíčovým mužem, rozdílovou postavou,“ vyzdvihl domácí trenér Pavel Šturala.

Fanoušci i soupeři mu dali zapravdu. Druhá půle se brzy změnila v exhibici. Gólů mohly dát Vigantice mnohem víc, i tak se výhra 8:1 se zapíjela dlouho do noci, slivovicí nikdo nešetřil. „Tady ji máme opravdu dost,“ dodal s úsměvem Baroš, který ze ohromného potlesku střídal deset minut před koncem.

DATART 1. A třída skupina A, 2. kolo -

FK Vigantice – TJ Juřinka 8:1 (4:1)

Branky: 15. a 23. Macíček, 35. a 71. Baroš, 48. a 49. Křenek, 30. Vičan, 85. Křiva – 22. Blažek

Rozhodčí: Svoboda – Zelený, Večeřa (Brtníček)