Zkušený třiatřicetiletý fotbalista se vytáhl i v sobotním zápase 10. kola krajské I. B třídy skupiny A.

Domácí Sokol hlavně díky čtyřem brankám svého forvard zničil rivala z Choryně 8:1 a v soutěži se dál drží za vedoucí Francovou Lhotou a druhou Poličnou na třetí místě s minimální ztrátou.

„O nějakém postupu bych se teď vůbec nebavil. Letos to bude hodně vyrovnané. My se budeme snažit, abychom se pohybovali v popředí a fotbalem se hlavně bavili,“ říká Sovák.

Víkendové střetnutí si celý tým Ratiboře i přes deštivé počasí náramně užil. Prim hrál právě zkušený útočník, který dvakrát skóroval v úvodní čtvrthodině a další dva přesné zásahy přidal po změně stran. „Čtyři góly jsem dlouho nedal. Už to bude nějaký pátek, co se mi to povedlo,“ přiznává.

Nevšední střelecký výkon ho vyjde na litr slivovice. „Samozřejmě klukům něco v šatně přistane,“ směje se.

Sám parádní utkání oslavil při posezení s rodinou a kamarády. „Ale nic velkého to nebylo,“ tvrdí.

Duel s Choryní domácím vyšel skvěle. „V poli to ale byl normální zápas. Akorát rozdíl byl v tom, že my jsme naše šance proměňovali a soupeř ne,“ říká.

Fotbalisté Ratiboře si po výhře 8:1 vylepšili skóre. Letos už nastříleli dvaatřicet branek, což je nejvíc ze všech účastníků I. B třídy skupiny A. „Snažíme se hrát co nejvíc útočně, i když je to někdy na úkor toho, že dost zbytečných branek dostáváme,“ uvedl Sovák.

Domácímu Sokolu v sobotu ani neublížil vydatný déšť. „Na to, jaké panovalo počasí, tak hřiště bylo připravené perfektně a nebyl žádný problém,“ pochvaloval si zkušený forvard.

V útoku nastupuje poslední tři roky, jinak od mládí hrával stopera.

Odchovanec Sokola Loučka v kariéře prošel Valašským Meziříčím, Vsetínem nebo Semetínem. Na každý z bývalých klubů moc rád vzpomíná. „Měl jsem hrozné štěstí, že kde jsem hrál, tam to vždycky fungovalo a nemusely se řešit nějaké problémy, takže jsem si fotbal vždycky užíval,“ líčí.

Milovaný sport dělá hlavně pro radost. „Na žádné velké sny už to není,“ přiznává s úsměvem. „Chci to hlavně přežít ve zdraví a fotbalem se bavit,“ zakončuje povídání třiatřicetiletý Sovák, kterému fandí manželka Danou se čtyřměsíční dcerou Emily. „Jsem rád, že mi ten fotbálek stále toleruje,“ dodává se smíchem.