Adam Pecha je odkojený brumovským fotbalem. "Od jedenácti do čtrnácti let jsem si odskočil do mládežnické akademie Slovácka, ale zranil jsem se a pak už moc nehrál, a tak jsem se vrátil do Brumova. Trenérsky mi nejvíce dali v Brumově můj otec Ivan, který vedl Brumov dva roky v divizi a trénoval všechny mládežnické kategorie a samozřejmě současný trenér Lidečka Libor Kubiš. No a pak si mě vytáhl do mužů současný trenér Vsetína Miroslav Mičega," říká ke své mládežnické minulosti ofenzivní hráč Valašských Příkaz Adam Pecha. 

Pechovi je 20 let, ale zranění má jako starý válečný veterán. Je to rok a čtvrt, co jsem si poranil křížový vaz v koleně. V prosinci 2019 jsem byl na operaci a nyní se vrací k fotbalu. "Nyní jsem tak na 80 procentech zátěže. Covidová pauza mi psychicky pomohla. Přece jen fotbal nemohl hrát nikdo, nejenom já," směje se Adam Pecha. 

Pecha měl čas i na osobní tréninky. Na rozehrání hledal jiný klub než Brumov. "Potřeboval jsem změnu a novou motivaci. Jsem velmi spokojený, že jsem našel Valašské Příkazy. Je tu výborná parta, všichni jsme tak trochu stejně blázniví. Sedli jsme si. Některé kluky jsem znal jako soupeře. Potřebujeme se sehrát. Začátek sezony nám nevyšel, ale nyní jsme přejeli Vlachovice a věřím, že to půjde," pochvaluje si Pecha svůj přestup a dodává: "Jsem domluvený s trenérem Pavlem Janošíkem, že budu postupně nabírat minuty, deset, patnáct za zápas. Nikam nespěchám. Hlavně chci být zdravý. Chci tady strávit minimálně jednu sezonu a splatit tak Valašským Příkazům důvěru. Do budoucna chci fotbal přizpůsobit svým kolenům. Prioritou bude sportovní škola."

Kryštof Holec je odchovancem Brumova, hrál za žáky a rok za dorostence i v sousední Bylnici. 

"Dospělý fotbal jsem okusil v Brumově. Nejprve jako dorostenec v béčku a pak pod trenéry Charvátem a Žáčkem jako střídající hráč v divizi a krajském přeboru, kde jsem pár minut nasbíral. Cítil jsem v poslední době potřebu změny, i když je Brumov je moje srdcovka, a tak jsem odešel do Valašských Příkaz, kde si mě vybral trenér Pavel Janošík. Potkal jsem tady super partu, bezva lidi a doufám, že naše domluva na neurčito bude platit," říká stoper Valašských Příkaz, kde hraje ve dvojici s Václavem Vobořilem.