O půl třetí se sbalil a odjel na zápas do Vigantic, kde čelil hvězdnému útočníkovi Milanu Barošovi. „Bylo dobré si zachytat proti hráči, který vyhrál Ligu mistrů,“ uvedl po debaklu 1:8 nešťastný gólman poraženého týmu.

Baroše sledoval po celou jeho profesionální kariéru. Fandil mu, když válel za Liverpool, Lyon nebo ostravský Baník. „Sledoval jsem všechny naše reprezentanty, Milan patřil mezi mé oblíbence. Má můj obdiv za to, co dokázal,“ vysekl hvězdnému útočníkovi poklonu Adam Škorňa.

Hvězdného útočníka bral stejně jako každého jiného hráče. „O jeho kvalitách jsme věděli. Vnímal jsem, kdy je u míče a střílí,“ říká.

Spoluhráčů z obrany, kteří na vigantickou legendu nestačili, se zastal. „Jeho kvality na nás byly moc velké,“ uznal sportovně.

Baroš ho stejně jako domácí kapitán Macíček a Křenek překonal dvakrát, jednou se trefili Vičan a Křiva. „Góly mě mrzí, ale co se dá dělat?“ krčí rameny.

„Něco jsem asi mohl chytit, ale vyčítat si to nebudu,“ přidává.

Zápas ve Viganticích si i před výprask užil. „Je to životní zážitek. Na mém zápase tolik lidí nikdo nebylo,“ prohlásil.

Hlavně kvůli atmosféře a návštěvě se na zápas dlouho dopředu těšil. „Věděli jsme, že bude hrát Baroš a přijde tolik diváků. Chtěli jsme podat co nejlepší výkon, což se nám nepovedlo,“ povzdechl si.

Nervózní před tolika lidmi ale nebyl. „Možná chvíli, ale jak jsme přišli na hřiště, spadlo to z nás. Do zápasu už jsem šel s čistou hlavou,“ tvrdí.

Na hrozivý výsledek 1:8 jenom tak nezapomene. „O debaklu rozhodly naše chyby, které předcházely druhému a třetímu gólu. Pak už to šlo samo,“ říká.

Že by měla Juřinku výprask poznamenat, si nemyslí. O další sestup se neobává. „Je to první zápas, určitě se zlepšíme,“ je přesvědčený.