„Výhra v anketě Deníku mě moc těší a jsem za ní rád. I proto moc děkuji všem, co mi poslali hlas,“ vzkázal vítěz klání o Nejpopulárnějšího fotbalistu okresu Vsetín.

„O tom, že jsme ve hře jsem poznal i zvýšeným zájmem lidí v mém okolí. Ozvali se mí staří dobří kamarádi, kteří stejně jako rodina mi dali své hlasy,“ usmívá se spokojeně 40letý Matůš, jenž kromě prestižního ocenění a plakety získal i tisícikorunový poukaz do sázkové kanceláře Fortuna.

„Musím si u nich založit účet a určitě se pokusím najít nějakou zajímavou nabídku. Nejraději přitom sázím na fotbal a hokej,“ přiznal bývalý hráč Zlína, Slovácka, Bohemians 1905, Kunovic, Brumova, ale i Třince, Dunajské Stredy a třeba divizního Slavičína. „Plaketu si umístím na hezké místo.“

Trenér divizních fotbalistů Valašského Meziříčí Pavel Hajný.
Kouč Hajný nehledal jen asistenta, co postaví kužely

Poslední úspěch každopádně ani v kabině nezůstane bez odezvy.

„Pokladník z Francovy Lhoty se sice zatím ještě nezkasíroval, ale očekávám, že k tomu brzy dojde a minimálně nějaké pohoštění do kabiny mě asi nemine,“ očekává Matůš, jenž s manželkou Nelou čeká přírůstek do rodiny.

Stejně jako většina fotbalistů není z posledního zásadního rozhodnutí FAČR nadšený.

„Stále mě ukončení soutěží mrzí a štve. Podle mne určitě šlo vymyslet nějaký systém pro dohrání soutěží, ale když vidím politickou situaci naší země a řešení problému s covidem, tak se nedivím, že se tento ročník opět nedohrál,“ mávl rukou zkušený fotbalista, civilní profesí pracovník stavebnin.

Svou bohatou fotbalovu kariéru by rád završil tam, kde s ní začal. V rodné vesnici.

„Vidím to ještě na jednu až dvě sezony. V rámci možností chce pomoci klukům ke zlepšení výkonů a výsledků. Každopádně kvůli dlouhé pauza snad nebude pro mne návrat až tak složitý, díky tenisu, jízdě na kole a běháním s pejskem po lese se totiž snažím udržet v kondici. A pokud pomohu klubu k postupu do krajského přeboru, budu nadšený,“ dodal odhodlaně Lukáš Matůš, velký fanoušek pražských Bohemians, Chelsea a Liverpoolu.