„Samozřejmě jsme rádi, že jsme to zvládli a vyhráli. Moc často se nestává, aby v jednom zápase padlo devět branek. My jsme vedli 3:0 a 4:1. Místo toho, abychom utkání v pohodě dohráli, neuvěřitelně si ho zkomplikujeme. Pokud bychom utkání nedotáhli, zanechalo by to na klucích dost velké stopy. Klidně to pro nás mohlo dopadnout špatně,“ uvedl trenér Valašského Meziříčí Pavel Hajný, který o víkendu postrádal jen nemocného Urbana.

Hosté vstoupili do sobotního utkání náramně a už po třiceti vteřinách vedli 1:0. Po rychlém brejku se prosadil kapitán Výmola, který chytře přehodil domácího gólmana Vrbu.

Jinak hra byla v první půli poměrně vyrovnaná, góly však stříleli pouze Valaši. Na 2:0 zvyšoval z penalty stoper Kuběna. O chvíli později Výmola přidal třetí branky a v tu chvíli to vypadalo na celkem jasný duel.

Jenže druhá půle se neskutečně zvrhla. Skaštice nakopla trefa Konečníka hned po přestávce. Domácí ožili, s podporou větru dál útočili. Ani jim nevadilo, že soupeř znovu udeřil.

Fotbalisté Vsetína (v modrobílých dresech) na hřišti Valašského Meziříčí remizovali 1:1.
Vsetín v derby získal šťastný bod. Mičegu trápí marodka a úzký kádr

Ani za stavu 1:4 nebylo hotovo. Hosté nepochopitelně začali zmatkovat a kanonýr Konečník dalšími dvěma přesnými ranami završil hattrick. Mezitím se prosadil i Sova, takže dvacet minut před koncem to bylo 4:4 a začínalo se od začátku.

„V tu chvíli to s námi nevypadalo moc dobře. Na straně domácích totiž byla patrná obrovská euforie, kdežto my jsme byli dole. Naštěstí pro nás se prosadil Macíček a my znovu vedli,“ líčí Hajný.

Závěr byl emotivní, divoký. Skaštice mohly urvat alespoň bod. Rána Konečníka po trestném kopu ale skončila na tyči.

V poslední vteřinách mohl odpor soupeře definitivně zlomit Jonáš Vrána, ale jasnou šanci nedal.

Vadit mu to tolik nemuselo. Valaši zvítězili 5:4 a drží se nahoře. Za týden jedou do Hranic.

Divize E, 11. kolo -

TJ Skaštice – TJ Valašské Meziříčí 4:5 (0:3)

Branky: 47., 62. a 67. Zdeněk Konečník, 54. Antonín Sova - 1. a 29. Martin Výmola, 21. Jan Kuběna z penalty, 49. David Smilek, 72. Pavel Macíček
Rozhodčí: Krondráf - Mojžíš, Drozdy (Boček)
Žluté karty: Vrba, Sedlák, Beneš - Kiss Farkas Michal
Diváci: 200
Valašské Meziříčí: Pobořil – Vozák, Švec, Kuběna, Kadla – Veselý (65. Macíček), Smilek (89. Kopecký), Žilinský, Š. Vrána (80. Kelárek) - J. Vrána, Výmola. Trenér: Hajný.