Parta kouče Lukáše Pazdery prospala na severu Moravy začátek, v úvodní čtvrthodině dvakrát inkasovala. A i když se do zápasu vrátila, na vyrovnání už ani přes několik slušných šancí nedosáhla.

„Pro nás to byla výborná prověrka se soupeřem ze severní divizní skupiny. Kromě Valašského Meziříčí se s těmito týmy běžně nepotkáváme. Bylo vidět, že jsme narazili na kvalitního soupeře, který chce hrát stejně jako my v divizi nahoře,“ uvedl kouč Vsetína Lukáš Pazdera.

Přípravný fotbal -
MFK HAVÍŘOV – FC VSETÍN 3:2 (2:0)
Branky: Jež, Hamrozi, Heller – Zbranek, Strachoň.

V sobotním utkání protočil stejný počet hráčů jako v duelu se Zlínskem, zátěž rozložil rovnoměrně na celý kádr.

Lépe si vedla sestava, která odehrála druhý poločas. „Nám vůbec nevyšel začátek, brzy jsme prohrávali 0:2 a těžko se do toho dostávali. Soupeř naopak těžil z povedeného úvodu,“ uvedl Pazdera.

Hosté se ale po změně stran zvedli a zápas brankami Zbranka a Strachoně zdramatizovali. Posílený Havířov už ale vedení nepustil.

„Je škoda, že jsme alespoň ne vyrovnali, na druhé straně pro nás je hlavní, že jsme v akci viděli všechny hráče a víme, na čem máme pracovat,“ dodal Pazdera.

Vsetínští fotbalisté se za týden představí v Hranicích, kde to budou mít ještě těžší než v Havířově.

Osmý tým divize E ale buduje velice silný tým. Vedení klubu po brankáři Janu Laštůvkovi získal další dva hráče se zkušenostmi z první ligy. Novými posilami se stali Jan Schaffartzik a Erik Puchel.

„Začíná nový Havířov, přišla nová krev i ambice. Starší hráči udělají dobrou kabinu, svými zkušenostmi budou na hřišti dominovat a mladí se od nich budou učit. Vybíráme povahově dobré hráče, věříme, že si to všechno dobře sedne, budou na nás chodit fanoušci a město, které má velký stadion, fotbalově nastartujeme,“ přiblížil strategii klubu manažer Indiánů Pavol Bugáň.

Po příchodu zkušeného tria ale kádr není uzavřen. V kuloárech se proslýchá, že by mohl přijít mistr ligy s ostravským Baníkem Adam Varadi, který nyní hraje v třetiligovém Frýdku-Místku. „S Adamem jsme v dlouhodobém kontaktu, ale momentálně ještě ne,“ vyvrátil Pavol Bugáň tuto informaci. K dalšímu posílení má pak dojít v létě po této sezoně.

Nový je i trenér Tomáš Mrázek, který na lavičce vystřídal po deseti letech Miroslava Matušoviče.