„Měli jsme široký kádr, a kdo tam naskočil, ten obstál. Nebyli jsme pro soupeře čitelní. Strání se na nás připravovalo, ale my jsme udělali tři změny a tím je zaskočili,“ vybavil si Mičega podzimní derniéru, ve které Vsetín jako jediný tým na podzim vyloupil Strání.

Stavebním kamenem vsetínského úspěchu byl brankář Jakub Eliáš, který čtyři zápasy v řadě neinkasoval. Celkem na podzim vychytal šest nul ze třinácti zápasů.

„Eli zavřel branku a byl pro nás velkou jistotou. Jak rostla výkonnost jeho, tak i celého týmu zároveň,“ pochvaloval si Mičega.

I proto nevadilo, že Vsetín vstřelil pouze šestnáct branek, čtvrtý nejmenší počet ze všech účastníků.

„Kdybychom měli rozeného střelce, bylo by tomu jinak. Jenže najít ho pro divizi není lehké. Takoví hráči buď nejsou, nebo hrají výše. My jsme si ale každý zápas vytvořili šance a nakonec jsme začali dávat i více branek,“ poznamenal Mičega k produktivitě týmu, která se rozložila mezi Hořelicu, Bubláka, Surovce a Naňáka.

Trenér Valašského Meziříčí Pavel Hajný
Na MSFL nemyslí. Valašské Meziříčí chce hlavně rozšířit kádr

„Ti kluci umí dát branku a je pozitivní, že to nemáme postavené jenom na jednom hráči,“ pochvaloval si bývalý trenér Brumova a někdejší hráč Zlína.

Vsetínu přitom vůbec nevyšel úvod sezony. Z prvních pěti zápasů získali jen čtyři body s negativním skóre 4:11. Valaši nestačili na Hodonín (1:4), Hranice (2:5) a Slavičín (0:2).

„Měli jsme špatný začátek soutěže. Narazili jsme na těžké soupeře a nebyli jsme sehraní a kompletní. Také forma se některým hráčům dostavila až později. Pak jsme se rozjeli a z tohoto pohledu panuje spokojenost,“ poznamenal Mičega, jemuž při absenci stěžejních hráčů sestavy vyšla sázka na Leskovjana s Geržou.

„Proto přišli. Pozitivní je, že do zimní přípravy by měli naskočit dlouhodobě zranění hráči. Jaroš měl problémy s kolenem, naskočí snad i po plastice Stuchlík. Doležal měl natolik vážné svalové zranění, že také nic neodehrál. Ti, co nastoupili místo nich, si svoje odvedli a stali se právoplatnými členy kádru,“ podotkl Mičega.

Nezpochybnitelným faktem také je, že během dva a půl roku kádr výrazně omladil. Při jeho příchodu měl ze 14 hráčů sedm až osm kolem třiceti let. V současnosti ze dvacetičlenného kádru má hned čtrnáct do 23 let.

„Budujeme perspektivní tým, který se třeba jednou může pokusit o postup do třetí ligy. To je přesně ta práce, kvůli které jsem do Vsetína přišel, a kterou tady tak rád dělám,“ pochvaloval si Mičega.