Bylo hlavním cílem sezony překonat loňský bodový zisk?

Tak to nebylo postaveno, ale skončili jsme výše než loni, i když nám závěr sezony z mnoha objektivních příčin nevyšel a pět posledních zápasů jsme prohráli.

Vsetín měl pomalejší rozjezd do jara.

Šli jsme po zimní přípravě do jara bez tří zraněných hráčů základní sestavy a to se muselo projevit. Jakmile jsme se dali dohromady, vyhráli jsme šest utkání v řadě.

Provázela vás zranění skoro poloviny hráčů základní sestavy.

Jaroš, Bublák, Stuchlík, Naňák, Foltýn a do toho distancovaný Matůš. To byl obrovský zásah do sestavy a muselo se to na našich dalších výkonech negativně projevit.

Čím byl Vsetín silný, když během jara vyhrál šest utkání v řadě?

Tým byl zdravý, hráli jsme kompaktní, přímočarý a rychlý fotbal, na který nestačili soupeři reagovat.

Měli jsme klid a žádné starosti se záchranou. Jak hodnotíte mladé hráče, kteří vzhledem k četným zraněním dostávali ve velké míře šanci v základní sestavě?

Chtěli jsme tam v závěru sezony nasazovat ty mladé kluky postupně po jednom. Ale když máte tolik zraněných hráčů, museli jich tam jít třeba pět nebo šest. Snažili se, každému se nějak dařilo. Trojice Zuzaňák, Řeřucha a Kovács ukázala, že s nimi můžeme do budoucna počítat. Šanci dostal v závěru i Ohryzek, který přichází z dorostu a zapojí se do letní přípravy.

Opustí někdo kádr Vsetína?

Myslím si, že Smilek se vrátí do Valašských Příkaz, jinak o odchodech nemám žádné informace.

Jaké posílení kádru byste uvítal?

Jednáme se dvěma zkušenými a dvěma mladými hráči. Podle počtu příchodů se mlže stát, že někteří kluci, co nebudou mít takové herní vytížení, odejdou někam na hostování.  Chceme mít široký kádr, abychom zase začali bavit vsetínského fanouška fotbalem. Při víš úctě a snaze mladých hráčů, ti nemohli nahradit v tak náročné divizní soutěži osvědčené zkušené hráče.