Nový kouč Valmezu nerozhodný výsledek při mistrovské premiéře bral. „S remízou jsem spokojený,“ hlásil Hajný.

Havířov sice v létě přišel o nejlepšího hráče, kanonýra Tomáše Wojnara, který zamířil do druholigového Třince, ale i letos patří mezi favority jedné z pěti divizních skupin. „Je pravda, že soupeři odešel klíčový hráč, ale jinak je kostra týmu delší dobu pohromadě. Havířov má kvalitní mančaft. Proto jsem rád, že jsme se mu vyrovnali a odehráli dobré utkání,“ prohlásil hajný, který měl na severu Moravy k dispozici všechny opory.

Hostům nikdo nechyběl. Valachům vyšel začátek, když se už ve 13. minutě ujali vedení. Favorita zaskočil Michálek. Domácí ale přispěchali s rychlou odpovědí. Chybu protivníka potrestal Malcharek a začínalo se od začátku.

Valmez měl v první půli více možností ke skórování. Nejblíže druhému gólu byl kapitán Výmola, který v jasné šanci selhal. „Ještě jsme měli jednu slušnou příležitost, takže jsme klidně mohli vést 3:1,“ míní Hajný.

Na začátku druhé půle se ve slibné šanci octil Žilinský, ale skóre se nezměnilo. Havířovští fotbalisté se po přestávce zlepšili a začali soupeře přehrávat, žádnou tutovku ale neměli.

Přesto se po rohovém kopu dokázali prosadit, sudí Kulička ale gól kvůli faulu na brankáře Michuta neuznal. „S obrannou fází jsem spokojený, směrem dopředu to mohlo být ještě lepší, ale bod bereme,“ dodal Hajný.