Dva góly dal Výmola, jednou se trefil Vozák. Za hosty skóroval Fojtík.

Domácí trenér Hajný byl spokojený s výsledkem i předvedenou hrou. „Bylo to asi poslední letošní vedro, takže pro hráče této úrovně to bylo náročné utkání. Kluci toho měli dost, ale jsem rád, jak zápas zvládli a že jsme vyhráli,“ prohlásil kouč Valašského Meziříčí.

Domácí tým nasměroval za třemi body útočník Výmola, který se hlavou trefil hned ve 3. minutě po centru Šimona Vrány.

„Od té chvíle to byl vyrovnaný zápas. Z naší strany to nebylo úplně ideální. Málo jsme běhali a málo drželi balon. Pak jsme navíc zbytečně nechali vystřelit z osmnácti metrů Fojtíka a gólman Michut balon vyrazil pouze do tyče, od které se dostal do branky,“ líčí Hajný.

Za nerozhodného stavu 1:1 si šance vypracovaly oba týmy, ale hostující Klimpar po centru hlavou minul domácí branku a na druhé straně v jasné pozici selhal Výmola. Skóre se změnilo až v závěru prvního poločasu, kdy střelu do tyče dorazil do sítě Výmola.

Valmez mohl krátce po změně stran své vedení navýšit, ale Žilinský ani Jonáš Vrána své vyložené příležitosti neproměnili. Rozhodnutí padlo po hodině hry, kdy na 3:1 upravil tvrdou ranou aktivní Vozák.

Beskyd se snažil utkání zdramatizovat, ale domácí zklidnili hru a závěr taktickou hrou zvládli. Fotbalisté Valašského Meziříčí ve druhé půli přečkali jednu tutovku a v souboji neporažených týmů zaslouženě brali všechny body.

Výborný start do sezony se hráči Valmezu pokusí potvrdit i v Karviné, kde vyzvou domácí béčko.