Hosté z Valašska v zápase 3. kola divize F ztratili vedení o dvě branky, domácí na trefy Žilinského a Výmoly dokázali odpovědět, o dělbě bodů rozhodl v 72. minutě Židek.

„Pocity jsou smíšené. Stejně jako v prvním zápase v Bílovci jsme vedli 2:0, ale nedokázali náskok udržet. Výkon z naší strany byl ale dobrý, utkání mělo na divizní poměry kvalitní úroveň. Škoda, že jsme ho nedotáhli do vítězného konce,“ povzdechl si hostující trenér Pavel Hajný.

Divize F, 3. kolo -
SFC OPAVA B – TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 2:2 (0:1)
Branky:
54. Janjuš, 72. Židek – 11. Žilinský, 54. Výmola. Rozhodčí: Zavřel – Labaš, Trigas (Dudek). Žluté karty: Celta, Dušek – Němec, J. Vrána. Diváci: 90.
Valašské Meziříčí: L. Pobořil – Vozák (72. Veselý), Švec, Němec, Hrdlička – Macíček, Žilinský (90. Kelárek), Smilek (78. Sovák), J. Vrána – Výmola, R, Pobořil. Trenér: Hajný.

Jeho tým byl v úvodní části herně lepší a v 11. minutě šel po trefě Žilinského, který si naběhl na centr ze strany a balon přímo trefil z deseti metrů, zaslouženě do vedení.

Valaši mohli ještě do přestávky vedení navýšit, ale další šance nezužitkovali. Na druhé straně několikrát zahrozila i Opava.

V 54. minutě to bylo po trefě kapitána Výmoly, jenž po Žilinského prostrčení placírkou uklidil balon z šestnáctky k tyči, 2:0.

Jenže Slezané okamžitě kontrovali, výsledek snížili. Po nákopu a vyhraném souboji Janjuš prostřelil hostujícího gólmana Pobořila z boku a bylo to jenom o gól.

V 72. minutě domácí dokonce skóre Židkem srovnali. „Oběma branám předcházela naše nekoncentrovanost,“ hněval se Hajný.

V hektickém závěru se oba týmy snažily strhnout vítězství na svoji stranu. Blíže ke třem bodům měli hosté z Valašska, ale žádnou z vyložených šancí už neproměnili.

Fotbalisté Valašského Meziříčí (červené dresy) ve 3. kola divize F remizovali na hřišti ve Velkých Hošticích s domácím béčkem Opavy 2:2. Foto: TJ Valašské MeziřičíFotbalisté Valašského Meziříčí (červené dresy) ve 3. kola divize F remizovali na hřišti ve Velkých Hošticích s domácím béčkem Opavy 2:2. Foto: TJ Valašské MeziřičíZdroj: Deník/Libor Kopl

Jednu tutovku zazdil Výmola, který se po centru ocitl sám před před opavským gólmanem Padušákem, ale místo zpracování pálil nepřesně z jedné.

Následně uháněl střídající Veselý ze strany, ale únik nezakončil. Hlavičku Macíčka zase zázračně vytáhl domácí brankář.

„Ale na konci hrozil i soupeř,“ poznamenal Hajný.

Skóre 2:2 se však již nezměnilo, sobotní soupeři tak udrželi letošní neporazitelnost.

Fotbalisté Valašského Meziříčí se pokusí sérii bez porážky protáhnout i za týden doma proti Břidličné.