„Po domácí prohře jsme potřebovali zabrat, což se nám povedlo. Kluky musím za pochválit. V těžkých podmínkách to odmakali. Věřím, že nám další venkovní výhra pomůže do dalších bojů,“ přeje si kouč Valašského Meziříčí Pavel Hajný.

Hostům, kteří do Šumperku až na zraněného Urbana dorazili kompletní, parádně vyšel nástup do utkání. Skóre hned v 6. minutě otevřel Veselý.

Za stavu 1:0 ale přišla nevídaná průtrž, obrovská bouřka, ve které se hrálo dvacet minut. „Padaly kroupy, blýskalo se, lilo jako z konve. Moc se v tom hrát nedalo, ale rozhodčí hru nepřerušil,“ říká Hajný. A právě v tom marastu Valaši dostali gól na 1:1.

Ilustrační foto
Vsetínská posila Marek Novák si zahrál také německý pohár!

Vyrovnávací trefu ale na terén a složité podmínky Hajný nesváděl. „Byly pro oba týmy stejné, i když hřiště bylo ve špatném stavu už před zápasem. Pokud by nezapršelo, bylo by ještě horší,“ míní. „Naštěstí na trávníku nezůstaly velké kaluže, hrát se na tom dalo. Mokré hřiště bylo pro fotbal i lepší,“ je přesvědčený.

Šumperští hru postupně vyrovnali, ale hosté byli nebezpečnější a konci první půli měli i územní převahu bez nějakých větších šancí. Výjimkou byla slibná příležitost Veselého, domácí zahrozili rovněž jednou.

Valaši ve druhém poločase rozhodli zápas v 67. minutě, kdy brejkovou akci správně vyřešil Šimon Vrána.

Šumperk ve zbytku utkání hrozil hlavně akcemi středem hřiště. Vyrovnat mohl Linet, ale hlavou netrefil. Jinak hosté soupeře do dalších šancí nepustili. „Závěr jsme uhráli celkem bez problémů,“ uvedl Hajný.

Fotbalisté Valašského Meziříčí prohráli s Prostějovem 0:3 a v MOL Cupu končí.
Valašské Meziříčí v poháru potrápilo Prostějov. K prodloužení chyběl kousek

Rozhodnout mohl Šimon Vrána, který šel sám na brankáře, ale neuspěl. Domácí se o body rvali ale až do konce, hosté ale těsný náskok nepustili.

Díky výhře 2:1 se v tabulce divize E posunuli na osmé místo. Za týden se pokusí získat první domácí body proti Novým Sadům.

Divize E, 5. kolo -

FK Šumperk – TJ Valašské Meziříčí 1:2 (1:1)
Branky: 19. Kováč – 6. Veselý, 67. Š. Vrána
Rozhodčí: Matějek – Lukašík, Habermann (Karas)
Žluté karty: Bouchal, Tran Chi Dong – Žilinský, Výmola, Š. Vrána, Kadla
Diváci: 180
Valašské Meziříčí: Michut – Vozák, Švec, Kuběna, Kadla – Veselý, Žilinský, Smilek, Š. Vrána – Výmola, J. Vrána. Trenér: Hajný.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...