Valaši sobotní utkání rozhodli v úvodech obou poločasů. Hned v první minutě zaskočil soupeře Žilinský, druhý gól přidal Jonáš Vrána. Hosté sice ještě do přestávky výsledek po trefě Hruboše zkorigovali, ale krátce po změně stran Jonáš Vrána zvýšil na 3:1 a vzápětí pečetil domácí triumf kapitán Výmola.

„Konečně se k nám trochu přiklonilo štěstí, nakonec jsme to bojovností uhráli. Snad se konečně zvedneme a budeme dál bodovat. Vyhráno ovšem zdaleka nemáme. Byli jsme a pořád jsme ve složité situaci, ale pro nás je to velmi důležité vítězství,“ uvedl trenér Valašského Meziříčí Pavel Hajný.

Hosté z Uherskohradišťska odjížděli domů smutní.

„Výsledek je pro nás hrozivý, ale na šance to bylo minimálně vyrovnané. Domácí byli šťastnější, za výhrou šli ale víc než my,“ prohlásil kouč Strání Jan Kameník.

Jeho týmu k bodům nepomohl ani Václav Ondřejka. Ex-ligový útočník navlékl dres Strání po poprvé v letošním kalendářním roce, ale střelecky se neprosadil.

Hosté, kterým znovu scházeli kapitán Gardian s útočníkem Salayem, na hřišti krajského rivala nezachytili začátek a hned z první akce zápasu prohrávali. Valašské Meziříčí poslal do bleskového vedení Žilinský. Balon se do sítě odrazil od břevna. Druhý gól Valachů přidal Jonáš Vrána.

„Nezachytili jsme úvod a brzy prohrávali 0:2. Od té chvíle se ale obraz hry změnil. Od pětadvacáté minuty jsme začali hrát víc my a dali kontaktní gól,“ řekl Kameník.

Kontaktní branku vstřelil po nenápadné akci ze strany Hruboš.

„V tu chvíli to nebylo dobré. Kluci najednou dostali strach, pohyb nebyl takový, jako na začátku zápasu, i když dál dřeli,“ uvedl Hajný.

Valaši se však o poločasové přestávce zklidnili a hned po nástupu do druhé půle zápas definitivně rozhodli. Nejprve se krásné akci prosadil Jonáš Vrána, jenž pohotově přehodil gólmana Popelku, čtvrtý gól přidal Výmola. Zkušený útočník skóroval po povedeném centru hlavou od břevna.

„Ani úvod druhého poločasu nebyl z naší strany dobrý. Propadli jsme při jedné situaci a hned vzápětí udělali další chybu. V tu chvíli bylo o výsledku rozhodnuto,“ ví dobře Kameník.

„Měli jsme pak sice další šance na zkorigování výsledku, ale góly jsme nedali,“ přidal zklamaně.

Domácí už nadějně rozehraný duel dotáhli k výhře 4:1.

„Musím se přiznat, že i za tohoto stavu jsem měl obavy, protože hosté se snažili. Zjednodušili hru a nakopávaly míče za naši obranu. Dokonce jednou šel jejich hráč sám na brankáře, který ale své zaváhání při špatném vyběhnutí odčinili a střelu vyrazil,“ prohlásil Hajný.

Valaši vedení uhájili i přesto, že jim chyběli zranění Kiss Farkas s Urbanem a taky Švec, který je v karanténě.

„Věřím, že příští týden už budou kluci k dispozici a budu mít víc možností na střídání,“ přeje si zkušený kouč.

Hajného ale těší, že proti Strání se v základní sestavě Valašského Meziříčí až na Michálka objevili samí odchovanci a fotbalisté z nejbližšího okolí.

„Z tohoto pohledu je to pěkné. I když víme, že divize se jenom s domácími kluky dlouhodobě hrát nedá. Určitě je to dobrá vizitka práce s mládeží,“ dodal Hajný.

Divize E, 7. kolo -

TJ Valašské Meziříčí – FC Strání 4:1 (2:1)

Branky: 18. a 47. J. Vrána, 1. Žilinský, 52. Výmola – 33. Hruboš

Rozhodčí: Laštuvka – Trigas, Zavřel (Šalata)

Žluté karty: Veselý, Michálek, Žilinský – Spáčil, Čtvrtníček

Diváci: 134

Valašské Meziříčí: Pobořil – Kadla, Michálek, Kuběna, Vozák – Šafář, Žilinský (86. Daniš), Veselý (78. Kelárek), Š. Vrána – J. Vrána (90. Kopecký), Výmola. Trenér: Hajný.

Strání: Popelka – Čtvrtníček, Horňák, Holík – Bruštík (68. Kolaja), Silnica, Spáčil (68. Ondřejka), Palík (54. Leskovjan), Jahoda – Hruboš, Michalec (85. O. Čaňo). Trenér: Kameník.