„Byl to vyrovnaný zápas. Soupeř byl nakonec šťastnější, když v závěru proměnil jednu šanci po brejkové akci,“ uvedl trenér poražených Pavel Hajný.

První půle nic převratného nenabídla. Hanáci sice byli v úvodu utkání aktivnější, ale vyložené šance neměly. Valašské Meziříčí s přibývajícími minutami vyrovnalo hru, ale ve finální fázi rovněž nebylo přesné.

I druhá půle byla vyrovnaná. Nové Sady se ujaly vedení po hezké individuální akci, když hosté předtím zbytečně chybovali ve středu hřiště. Jeden z domácích hráčů se trefil přesně ze strany ke vzdálenější tyči. Šimon Vrána pak sice vyrovnal na 1:1, ale Valaši další slibné příležitosti neproměnili, a tak přišel v 88. minutě.

Fotbalisté Valašského Meziříčí se v dalším přípravném zápase utkají doma se Všechovicemi. Duel je na programu v sobotu v 10.30.

Vsetín nezvládl závěr

Divizní Vsetín po triumfu v Uherském Brodě nestačil v dalším přípravném utkání na Nové Mesto nad Váhom, kterému podlehl 1:4. Hosté inkasovali tři branky v posledních deseti minutách.

„Výsledek neodpovídá průběhu zápasu, ale v rámci přípravy, kdy dostávají všichni prostor na hřišti a zkouší se další rozestavení, utkání splnilo účel,“ uvedl na klubovém webu předseda FC Vsetín Petr Říha.

Valaši začali na Slovensku svižně a běhavě.

„Napadali jsme soupeře již na jeho půlce, Kovaříkem jsme dali první branku a vytvořili jsme si i další vyložené šance. Ke konci poločasu ale přišlo vyrovnání po hlavičce z rohu,“ popsal úvodní část Říha.

Zatímco Nové Mesto o poločase sestavu ponechalo stejnou, hostující kouč Mičega poslal do hry pět nových tváří a navíc přeskupil rozestavení. Domácí tým duel rozhodl třemi brankami v posledních deseti minutách.

Jeden gól si Vsetínští dali sami, poté soupeři zbytečně darovali penaltu a v závěru, kdy už se dohrávalo, přidal slovenský tým ještě jednu branku. Hosté po kruté porážce 1:4 litovali také zahozených šancí Kovaříka a Zuzaňáka.

Další přípravné utkání sehraje FC Vsetín až v sobotu 22. února od čtrnácti hodin na hlavní umělé trávě v Trenčíně proti Trenčianským Stankovcím.

Přípravný fotbal -

Nové Sady – TJ Valašské Meziříčí 2:1 (0:0)

Branka Valašského Meziříčí: Šimon Vrána

Nové Mesto nad Váhom – FC Vsetín 4:1 (1:1)

Branka Vsetína: Kovařík