Hostující trenér Pavel Hajný byl po zbytečné ztrátě samozřejmě hodně rozladěný.

„Utkání se pro nás vyvíjelo výborně. Domácí, kteří mají mladé mužstvo, prohrávali 0:2 a navíc byli vytočení vyloučením a výroky rozhodčího. V tu dobu jsme měli utkání jasně pod kontrolou. Bohužel jsme si vítězství nechali sebrat, což je naše velká chyba,“ štve kouče Valmezu.

„I když máme taky v sestavě dost mladých hráčů, jsou tam však i zkušení fotbalisté, kteří by měli takovýto zápas,“ přidává.

Hajný zápas v Novém Jičíně prožíval o to víc, že v klubu dlouho působil a všechny hráče a činovníky dobře zná. „Přiznám se ale, že nejsem takový, abych to hecoval nebo tak něco. Moc na to nedám. Samozřejmě rád bych tam vyhrál, ale nedělám rozdíl v tom, zda hrajeme v Novém Jičíně nebo třeba Dětmarovicích,“ líčí Hajný.

S prvním poločase musel být zkušený kouč spokojený. Valachům skvěle vyšel nástup do utkání, když hned v 7. minutě otevřel skóre Jonáš Vrána. Po půlhodině se navíc trefil Výmola a bylo to 0:2.

Domácí inkasovali další úder na konci první půle, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Mrkvička. „V té chvíli jsme měli zápas jasně ve své moci,“ tvrdí Hajný. „Emoce byly na hřišti i na tribunách. Soupeř spílal rozhodčím. Bohužel této situace jsme vůbec nevyužily,“ mrzí hostujícího trenéra.

Valaši si pak těsně před přestávkou nechali dát hloupý gól, když zahrávali rohový kop a domácí Kutáč vzal na vlastní šestnáctce balon, prošel přes celé hřiště a svůj únik zakončil přesnou střelou. „To domácí obrovsky nakoplo,“ všiml si Hajný.

Druhá půle už byla ze strany Valašského Meziříčí velmi špatná. „Bylo to takové uspěchané. Neudrželi jsme balon a kazili jednoduché přihrávky,“ posteskl si známý trenér.

Hosté si po přestávce vypracovali jedinou tutovku. Osamocený Šimon Vrána se ale ve vyložené šanci netrefil.

A tak přišel trest. Hajnoš čtvrt hodiny před koncem srovnal na konečných 2:2.

Valmez se pokusí zbytečnou ztrátu dvou bodů odčinit v dalším domácím duelu proti Dětmarovicím.

Fortuna Divize E, 11. kolo 

FK Nový Jičín – TJ Valašské Meziříčí 2:2 (1:2)

Branky: 44. Martin Kutáč, 74. Vojtěch Hajnoš - 7. Jonáš Vrána. 30. Martin Výmola

Rozhodčí: Polák – Kolář, Marinč (Peřina)

Žluté karty: Mrkvička, Nippert, Blejchař, Kutáč, Hruška – Michut, Švec, Žilinský, J. Vrána, Š. Vrána

Červená karta: 41. Adam Mrkvička (Nový Jičín)

Diváci: 110

Valašské Meziříčí: Michut – Vozák (65. Kundrát), Švec, Michálek, Kiss Farkas – Kadla, Žilinský, Juříček, J. Vrána – Š. Vrána, Výmola. Trenér: Hajný.