„Pro angažmá ve Valmezu jsem se rozhodl z více důvodů. Chci mít větší herní vytížení. Byla dobrá komunikace s vedením, zázemí klubu je na rovni a taky ambice,“ říká na webu Valachů jedna z nových letních posil.

Galus pochází z Rožnova pod Radhoštěm, kde s fotbalem začínal. Už coby žák ale zamířil na Hanou, v mládeži Sigmy prošel hned několika kategoriemi, stal se nejlepším střelcem dorostenecké ligy.

Fotbalisty divizního Valašského Meziříčí posílil útočník Lukáš Galus.Fotbalisty divizního Valašského Meziříčí posílil útočník Lukáš Galus.Zdroj: TJ Valašské Meziříčí

Mezi muži Olomouce se ale neprosadil, a tak pendluje mezi kluby. Byl v Ústí nad Orlicí, Kozlovicích a teď hraje za Valašské Meziříčí.

Jako klasický hroťák preferuje útočný styl hry. „Chci, abychom dávali co nejvíc gólů,“ říká.

V novém klubu je zatím spokojený. První dojmy mám jenom pozitivní. „Vedení klubu o mě projevilo velký zájem a já jsem rád, že zde můžu být. Myslím, že kluci v kabině mě taky vzali v pohodě, za což jsem rád,“ dodává.

ZA VALMEZ HRAJÍ I OBA BRATŘI

Zatímco Galus šel do neznámého prostředí, záložník Radim Pobořil se vrací skoro domů. Dvacetiletý středopolař už ve Valašském Meziříčí, kde má oba bratry, dříve hrával.

„Jelikož jsem tady byl odmalička a v minulých sezonách se chodil dívat na oba bráchy, tak to tady znám velice dobře. Myslím, že zapadnu rychle. Skoro všechny kluky v kabině znám, s některými jsem dokonce i v minulosti hrál. Jsem rád že můžu být součástí tohoto týmu,“ uvedl.

Rodák z Valašského Meziříčí, který bydlí s rodinou v Poličné, má dva bratry. Starší Lukáš chytá za divizní tým a mladší Martin, rovněž gólman, je součástí družstva žáků do třinácti let.

Zatímco sourozenci jsou brankáři, prostřední Radim se nejlépe cítí na pozici středního defenzivního záložníka. „Mám radši kombinační fotbal, abych měl co nejvíce balónů, ale je na trenérovi, kam mě postaví,“ ví dobře Pobořil.

Fotbalisty divizního Valašského Meziříčí posílil záložník Radim Pobořil.Fotbalisty divizního Valašského Meziříčí posílil záložník Radim Pobořil.Zdroj: Deník/Jan Zahnaš

Na angažmá ve Zlíně bude vzpomínat jenom v dobrém. Na Vršavu přišel v sedmnácti letech. Přes starší dorost se dostal až do třetiligového béčka, za které odehrál i jednu sezonu v MSFL.

„Vyzdvihl bych asi půlsezonu v devatenáctce, kde se sešla super parta kluků a drželi se na prvních příčkách. Jen škoda, že nám do toho padl covid-19. Jinak to ale beru jako super zkušenost, dostudoval jsem tam střední školu a sžil jsem se i s trochu větším městem,“ pochvaluje si.

SOVÁK VSTŘELIL GOL SLAVII

Dalším navrátilcem z Baťova města je Daniel Sovák. Devatenáctiletý mladík na jaře odmaturoval na hotelové škole ve Zlíně. Bydlím ale ve Valašském Meziříčí, kde začal i s fotbalem. „Pocházím ze sportovní rodiny. Otec také hrál fotbal, teď už je ve fotbalovém důchodu a momentálně už jen trénuje přípravku tady ve Valmezu. Mladší bratr Lukáš hraje taky za TJ Valašské Meziříčí,“ hlásí Sovák.

Ani on pobytu v tréninkovém centru Vlastislava Marečka na Vršavě v žádném případě nelituje.

„V mnoha ohledech to pro mě samozřejmě byla obrovská zkušenost,“ přiznává.

„Ve Zlíně jsem začal trénovat již ve čtrnácti letech a v patnácti tam přestoupil. Myslím, že se mi dařilo dobře, střílel jsem i nějaké góly, hrál jsem v nejvyšší dorostenecké lize U19,“ pokračuje.

Nejraději vzpomíná na gól pražské Slavie. „Sice jsme tehdy prohráli na penalty, ale i tak na to rád vzpomínám, vstřelit gól takovému velkoklubu,“ cení si.

V nadcházející sezoně by k co nejlepším výsledkům rád pomohl mateřskému klubu. „Chtěl bych se s týmem držet předních příček tabulky,“ říká.

Nejraději nastupuje na křídle, ale hrát může i na hrotu útoku. „Mezi můj oblíbený styl patří ofenzivní a kombinační styl a sním spojené rozestavení 4 – 3 - 3. Herní projev musí být dravý a dobře soustředěný,“ dodává.