„Teplo zápas hodně ovlivnilo. Kdyby bylo chladněji, bylo by to trošku dynamičtější. Takto to místy bylo takové ukolébající, ale pro oba týmy stejné, hodně nepříjemné,“ vydechla opora Valašské Meziříčí.

Parta kouče Hajného měla hodně náročné nedělní dopoledne. Jelikož Strání bude na podzim hrávat už před obědem, vyrazili Valaši na Slovácko brzy ráno.

„Jeli jsme hodinu a třičtvrtě, ale fotbal už hrajeme nějaký čas, dokážeme se přizpůsobit,“ mávl rukou Švec.

Se vstáváním problém neměl. „Víme, jak si máme režim během celého víkendu upravit. Až takový problém bych v tom neviděl. Možná u těch mladších kluků, ale ti si zase nechají poradit od nás starších,“ říká s úsměvem.

Fotbalisté Strání (žluté dresy) ve 3. kole Divize E přivítali Valašské Meziříčí.
Podívejte se: Dopolední termín body nepřinesl. Obrat za pět minut. Strání padlo

Valaši se nakonec se všemi nástrahami vypořádali skvěle. Na Zelničkách ukázali, že v divize E budou patřit k lepším týmům. I když po prvním poločase prohrávali 0:1, po přestávce dvěma góly v rychlém sledu výsledek otočili a vedení 2:1 už nepustili.

„Prvních pětadvacet minut bylo z naší strany hodně dobrých. Potom tempo trošku opadlo, domácí navíc z ojedinělé šance dali gól. V kabině jsme si ale řekli, že tady nemůžeme prohrát, že jsme lepší, což jsme ve druhém poločase potvrdili. Zasloužili jsme si vyhrát,“ je přesvědčený urostlý zadák.

I když soupeř si v závěru vypracoval několika standardních situací, hosté všechny nepříjemné situace zvládli. „Je pravda, že ke konci dostáváme góly. Míváme s tím problémy. Teď se to naštěstí nepotvrdilo,“ oddechl si.

Zatímco fotbalisté Strání v souboji s krajským rivalem doplatili na náročný program, Valachům středeční pohárová bitva pomohla. „Strání hrálo s Kroměříží, mělo těžšího soupeře. My jsme se utkali se Skašticemi, které hrály většinu času o deseti, takže jsme se tolik nenaběhali,“ připomněl bývalý obránce Třince či Nového Jičína.

Zatímco celek z Uherskohradišťska i přes snaživý výkon Hanácké Slavii podlehl 2:4 a v celostátním poháru skončil, Valašské Meziříčí se po postupu těší na úterní los.

„Nám spíš pohár psychicky pomohl, nakopl nás,“ míní. „První kolo jsme totiž prohráli s Kozlovicemi, ve středu jsme si zase zvedli náladu,“ přidává.

Fotbalisté Valašského Meziříčí (v bílých dresech) postoupili v MOL Cupu do druhého kola.
MOL Cup: Valašské Meziříčí zdolalo Skaštice. Pomohlo jim vyloučení brankáře

Valaši si tak ztracené body vzali rychle zpět, teď potřebují uspět i doma s HFK Olomouc. Hajného tým už nechce hrát v divizi podřadnou roli. Naopak, touží po úspěchu, parádním ročníku.

„Na podzim bychom chtěli uhrát co nejvíc bodů. V zimě se pak uvidí, jestli se doplní kádr a změní cíle. My určitě chceme hrát nahoře, ne dole a už vůbec ne někde uprostřed, kde o nic nejde. Vždycky je lepší hrát o něco,“ ví dobře.

„Letos to bude hodně těžké. Co jsem viděl, Hranice jsou hodně nadupané, ani Kozlovice nejsou špatné. Slavičín sice prohrál 0:5, ale rovněž patří k favoritům,“ dodává Švec.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...