Gólové hody byly k vidění především v první polovině první půle. Už ve 12. minutě po autu poslal hlavou Mlýnek svůj tým do vedení. Ve 21. minutě Plichta propálil Semanka a začínalo se znova. Jenže už za dvě minuty vrátil domácím vedení opět hlavou Mlýnek, který zakončil rohový kop na přední tyč.

„Meziříčí nezasloužilo si prohrát, hráli skvěle hlavně dopředu. Nás podržel brankář Semanko, který jim vychytal tři tutovky. My jsme dali dva góly ze standardek, což nás posadilo na koně,“ pochvaloval si Matuška.

V 83. minutě pak kanonýr zápasu zakončil své vydařené nedělní dopoledne opět hlavou.

„O přestávce jsme plánovali, že se trochu stáhneme dozadu a budeme hrát na brejky, což se nám ale bohužel nepovedlo. Soupeř převzal iniciativu, přestože si velké šance nevytvářel, dva tři góly klidně dát mohl. Semanko nás ale znova podržel,“ pochválil svou brankářskou jedničku zkušený trenér.

„Bylo to ubojované, ale dost důležité vítězství. Určitě jsme nebyli lepší, ale údernější v gólových situacích. Věděli jsme, že když se nepodaří vyhrát, bude mít těžké problémy se záchranou. Zápas ale kluci zvládli, dali do toho všechno, přestože chyběla kvalita,“ uznal Matuška.

VIKTORIA OTROKOVICE - VELKÉ MEZIŘÍČÍ 3:1 (2:1)

Branky: 12., 23. a 83. Mlýnek – 21. Plichta. Rozhodčí: Richtár – Pfeifer, Bebenek. Karty: 36. Přikryl, 39. Dekleva, 45. Novák, 73. Minx – 65. Kriegsmann, 68. Pavlík, 76. Demeter, 83. Mezlík.

Viktoria Otrokovice: Semanko – Fiala, Mozol (87. Bahounek), Vavřík, Minx (89. Hubr), Jasenský (C), Vybíral, Dekleva, Mlýnek (90+1. Vašulka), Novák (58. Minář), Přikryl. Velké Meziříčí: Kolář – Puža, Kriegsmann, Mezlík, Simr, Plichta, Řezáč, Demeter, Pavlík, Komínek (C), Kotoun (61. Bouček).