Hostující kouč Marian Bedrich další porážkou hodně dlouho rozdýchával.

Valaši byli velmi blízko alespoň bodu, nakonec dlouhou štreku domů absolvovali s porážkou na kontě. Přitom začátek se vyvíjel pro hosty velmi dobře. Valmez přečkal úvodní šanci Matulky a v 8. minutě z první vážnější akce udeřil.

Fojtík si zpracoval balon kousek před šestnáctkou a chytrým obloučkem přehodil špatně postaveného domácího brankáře Koláře.

Vrchovina se po nečekaném úderu rychle zvedla a protivníka zmáčkla. Z trvalé územní převahy vytěžila šance, nikoliv góly. Hrdinou utkání byl hostující gólman Pobořil, který postupně zneškodnil šanci Matulky. Rána Zbytovského skončila na břevnu a dorážka Víchy šla vedle.

Domácí i po změně stran tlačili, organizovaní Valaši ale dál odolávali. Ránu Duby parádně vyrazil Pobořil, který si poradil i s pokusem Skalníka z otočky.

Vrchovina se vyrovnání dočkala až po hodině hry. Skalník technickou střelou na zadní tyč překonal Pobořila.

Domácí dál soupeře mačkali. Michal Skalník po vysunutí od bratra Kamila ale zakončoval nad a gólová dorážka Duby neplatila kvůli ofsajdu.

Nové Město na Moravě završilo obrat až v nastaveném čase. Hostující defenziva zcela propadla při bránění a hned tři zadáci Valmezu za sebe pustili nabíhajícího Dubu, který chladnokrevně překonal výtečného Pobořila a zajistil Vrchovině velmi cenné tři body.

Valašské Meziříčí na jaře ještě nebodovalo a dál zůstává v MSFL poslední. Vylepšit tristní bilanci může už v pátek, kdy doma dopoledne hostí předposlední Rýmařov.

Fortuna MSFL, 20. kolo 

SFK Nové Město na Moravě – TJ Valašské Meziříčí 2:1 (0:1)

Branky: 66. Michal Skalník, 90. Tomáš Duba - 8. Adam Fojtík

Rozhodčí: Gasnárek – Mikyska, Popelák (Neděla)

Žluté karty: Duba – Dekleva, Vrána

Diváci: 310

Valašské Meziříčí: Pobořil – Matyáš, Kocián (62. Kundrát), Dekleva, Michálek - Bartozel, Fojtík (53. Gonda), Žilinský, Vrána – Pop (73. Daniš), Furmánek.