Mladý krajní obránce či záložník dobrovolně opustil Fastav a vydal se přes kopec Syrákov k rivalovi. Třetí ligu vyměnil za divizi. V nižší soutěži se chce rozehrát, aby se ke zlínské rezervě zase připojil v zimní přestávce.

Cíl má jediný. Chce se rozehrát, nasbírat další zkušenosti mezi muži a pomoct staronovému týmu získat důležité body. „Rozhodl jsem se přesunout do Vsetína, protože jsem ve Zlíně neměl herní vytížení. Určitě jsem chtěl dostávat více šancí, ale přišlo menší zranění achilovky a taky se dostávali spíše prostor pro hráče z ligového týmu Fastavu, které nám posílali,“ vysvětluje Gerža své rozhodnutí změnit v rozehrané sezoně dres.

Vedení Vsetína oslovilo rodáka z Liptálu už v létě. Přípravu talentovaný mladík absolvoval ještě v Baťově městě, po dalších námluvách už ale kývl.

„Oslovil mě pan Říha, zda bych v případě, kdyby o mě ve Zlíně nebyl zájem nebo bych třeba nehrál, zda bych nešel do Vsetína. Nakonec jsme se domluvili a já kývl,“ líčí Gerža, který se v mančaftu potkal také s Miroslavem Leskovjanem.

Další talentovaní mladík posílil Vsetín ze Slovácka. Tým vedený známým trenérem Miroslavem Mičegou po rozpačitém startu potřeboval doplnit, začátek celku z Valašska příliš nevyšel. „Herně to nebylo špatné, jen nás prostě zlobí koncovka. Kdyby byla lepší, určitě bychom měli daleko lepší výsledky,“ je přesvědčená poslední posila Vsetína.

Staronovému týmu zatím přináší štěstí. Valaši s příchodem Gerži ožili a po hubených výhrách 1:0 nad HFK Olomouc a Šumperkem poskočili do středu tabulky. V sobotu vsetínští fotbalisté urvali bod i s druhými Kozlovicemi. „Jsem rád, že se nám teď daří. Snad to vydrží až do konce podzimu,“ přeje si.

Se zástupci obou klubů je domluvený, že zimní přípravu absolvuje ve Zlíně. „A pak se uvidí, co bude dál,“ zůstává Gerža v klidu.

Velký rozdíl mezi MSFL a divizí nevnímá. „Soubojově jsou obě soutěže hodně podobné. Jiná je určitě rychlosti hráčů i celé hry,“ míní.

I když v mládí prošel Vsetínem a Zlína, s fotbalem začal v rodném Liptále, kde v současné době jako asistent vypomáhá svému otci, hlavnímu kouči. „ Když je čas, jdu trénovat. Většinou se zaměřuji spíše na kondiční věci, protože to v Liptálu chybí. Dále pak přináším cvičení, které mám z dlouhého působení ve Zlíně okoukané a trochu upravené, tak aby nebyly příliš složité,“ vysvětluje.

I když se hráči nováčka okresního přeboru snaží, v zápasech jim to zatím nejde. Po sedmi kolech jsou bez bodu poslední. „Na marodce jsou stopeři, a tak ve středu obrany zaskakují kluci, kteří tam dříve nehrávali. Defenziva nám hapruje, ale snad se to zlepší,“ doufá Gerža.

Trénování by ho v budoucnu lákalo, nyní nad tím ale nepřemýšlí. „Určitě by mě to bavilo, ale teď to dělám hlavně pro zábavu,“ dodává.

Prioritou u něj zůstává hráčská kariéra.