Všichni noví hráči prošli mládeží Zlína, FC Vsetín tak bude mít na soupisce hned trojici Mlýnků, protože v klubu již působí i Tomáš Mlýnek. „Nejde o rodinu, je to jenom shoda jmen,“ říká s úsměvem vsetínský kouč Lukáš Pazdera.

S doplněním mužstva je spokojený. „Pro mě bylo zásadní, aby noví hráči přišli na začátku zimní přípravy, což se i stalo. Už nikoho dalšího nesháníme, ale kdyby se naskytla možnost angažovat nějakého zajímavého hráče, jsme domluvení, že bychom do toho šli,“ uvedl Pazdera.

Šanci ukázat se dostanou i čtyři nadějní dorostenci. Aktuální kádr Vsetína nyní čítá dvaadvacet jmen. Právě tolik hráčů absolvuje zimní přípravu a popere se o místo na soupisce.

Do startu jarní části sezony Valaši kádr zeštíhlí. „Pro mě bude rozhodující výkonnost, přístup k tréninkům, k povinnostem a samozřejmě zdravotní stav hráčů,“ upozorňuje Pazdera.

Bývalý ligový obránce již nepočítá se službami Jakuba Mačka, který ve Vsetíně skončil. Jan Jančina by měl i na jaře působit v Kateřinicích.

Pavel Nedvěd
Nedvěd odmítl reprezentační nabídku. Nový kouč by měl být znám ve čtvrtek

Fotbalisté Vsetína se vrhnou do společné práce v pondělí 15. ledna. Do té doby budou plnit běžecké plány a chystat se individuálně. „Na zimní přípravu mám svoji kuchařku, kterou se řídím. Věřím své cestě,“ říká Pazdera.

Valaši nejprve budou nabírat objem, zaměří se na vytrvalost a postupně budou zkracovat tratě a zaměří se na rychlost.

„Příprava je ale jiná než před dvaceti lety, kdy se ve sněhu běhalo po lese. Nyní budeme na hřišti, pracovat s míčem. Tréninky budou kondiční i silové. Chci, aby to kluky bavilo,“ uvedl Pazdera.

Ten si nechá poradit i od bývalého hokejisty Radima Kucharczyka, který se bude fotbalistům rovněž věnovat.

Vsetínští v dlouhé pauze využijí také služeb resortu Kapka, kde mají vše potřebné k dispozici. Klasické soustředění v plánu není.

Třetí tým divize E odehraje před startem jarních odvet osm přípravných duelů. První zápas je na programu v úterý 16. ledna proti Zlínsku, v dalších zápasech Pazderův tým vyzve Havířov, Hranice, Zlín B, Slušovice, Brumov a Uherský Brod, v generálce se pak střetne v derby s Valašským Meziříčím.

Přípravné zápasy fotbalistů FC Vsetín  
16. LEDEN: Zlínsko (MSFL) – Vsetín (18:00, hraje se v N.Jičíně)
27. LEDEN: Havířov (divize) – Vsetín (10:30, hraje se v Havířově)
3. ÚNOR: Hranice (MSFL) – Vsetín (11:00, hraje se v Hranicích)
10. ÚNOR: Zlín „B“ (MSFL) – Vsetín (bude se hrát na Vršavě, čas bude upřesněn)
14. ÚNOR: Vsetín - Slušovice (Krajský přebor) (17:30, hrát se bude doma. Pod Pecníkem)
17.ÚNOR: Vsetín – Brumov (Krajský přebor) (14:00, hrát se bude doma. Pod Pecníkem)
24. ÚNOR: Uherský Brod (MSFL) – Vsetín (14:00, hraje se v Brodě)
2. BŘEZNA: Valašské Meziříčí (divize) – Vsetín (10:00, místo zápasu bude upřesněno)


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...