„Výsledek v žádném případě nepřeceňuji. Není podstatné, zda jsem spokojený nebo ne. Mnohem důležitější bude příští týden, kdy startuje nová sezona. Jelikož máme pár hráčů na marodce a ani další kluci nejsou zcela fit, momentálně to úplně ideální není,“ přiznává trenér Hajný.

Hostům proti rovněž divizním Vítkovicím scházeli Vašek, Žilinský a Kadla. Zda stihnou start divize E, zatím není jisté. Otazník visí i nad dalšími borci.

Sobotní zápas ale ukázal, že jsou Valaši na další ročník dobře připravení. Hosté začali velkým náporem, ze kterého vytěžili vedoucí branku. Skóre otevřel Jonáš Vrána.

Vítkovice postupně vyrovnaly hru a po rohovém kopu i skóre. Valašské Meziříčí si však ještě do přestávky vzalo vedení zpět, když se před přestávkou prosadil kapitán Výmola.

Hosté se po změně stran zatáhli. Dobře bránili a podnikali rychlé výpady do otevřené obrany soupeře. Výhru pečetil Šimon Vrána. Další velké šance Valaši nevyužili.

„Domácí nás sice ve druhé půli zatlačili, ale nějaké šance neměli. My jsme naopka šli třikrát sami na gólmana, nevyřešili jsme ani přečíslení tři nebo dokonce čtyři na jednoho,“ kroutil Hajný hlavou.

Na doladění formy mají fotbalisté Valašského Meziříčí už jenom týden. Do nové divizní sezony vstoupí v sobotu doma proti Kozlovicím.

Přípravný fotbal -

MFK Vítkovice – TJ Valašské Meziříčí 1:3 (1:2)
Branky Valašského Meziříčí: Jonáš Vrána, Výmola, Šimon Vrána