„Utkání bylo od začátku hektické, takovou atmosféru jsem na úrovni divize už dlouho nezažil,“ přibližuje hlavní trenér valašského týmu Pavel Hajný.

„Vše způsobil trenér Matušovič – řval tam, hráči na to reagovali. Dopadlo to tak, že vynadal rozhodčímu, byl vyhozený i kapitán,“ vrací se zkušený stratég k nefotbalovým záležitostem.

Raritou mezi brankáři v krajských soutěžích na Zlínsku je bezesporu fotbalista Kateřinic Miroslav Vrba. Pokud se jeho týmu v útočné fázi nedaří, vytáhnou ho trenéři z branky a postaví ho na hrot.
FOTO: Kateřinický obojživelník. Vrba chytá v brance i střílí góly

Domácí si zahráli více než hodinovou přesilovku. „Velkou převahu jsme měli už v úvodu, červená ale udala ráz utkání. Už se jen bránili a spoléhali na standardky a rychlé protiútoky. My jsme oproti tomu neustále drželi balon a logicky i přibývalo šancí,“ těšilo Hajného.

Havířov držel nad vodou brankář. Ani ten výhře domácího mančaftu nedokázal zabránit. „V poslední minutě jsme po skrumáži šli do vedení, přibližně z dvanácti metrů se prosadil Pobořil. V této až nenávistné atmosféře z toho bylo šťastné, leč velmi zasloužené vítězství,“ oddechl si Pavel Hajný.

Valašské Meziříčí po dvou zápasech bez bodu zvítězilo. Na třetí pokus se navíc i střelecky prosadilo. „Kluci si tolik nevěřili, šlo to poznat. Měli jsme zbytečné ztráty. Tento gól by nám měl pomoci,“ věří Hajný.

Divize F, 8. kolo

TJ Valašské Meziříčí – MFK Havířov 1:0 (0:0)

Branka: 90+4 Pobořil