Diviznímu mančaftu se na podzim nedařilo dle představ, ve 13 duelech získal jen 15 bodů. Na vině byla četná zranění důležitých členů kádru. Trenéři museli sáhnout i do vlastních řad.

„Za áčko jsem už na podzim odehrál prvních 90 minut proti Bohumínu, tehdy to byl můj první zápas,“ zapátral v paměti Barbořák.

Valašský mančaft tehdy absolvoval předposlední zápas podzimu, před vlastními fanoušky padl 0:1. Mladý talent se v dalším duelu neobjevil ani na lavičce. Hlavní kouč však na něj nezapomněl, naopak si ho pozval do přípravy.

„Na konci podzimu mě oslovil pan trenér Pavel Hajný a oznámil mi, že se k áčku připojím a budu s ním absolvovat celou zimní přípravu,“ přiblížil, jak se událo jeho dosavadní povýšení.

Valašskému Meziříčí za měsíc a půl začíná jarní část sezony, do té doby sehraje ještě většinu přípravných zápasů. Chybět by u toho neměl ani Filip Barbořák.

„U áčka bych měl zůstat na zimní přípravu a podle výkonů a dalších faktorů se uvidí co bude dál – zda-li zůstanu, nebo se vrátím na jaro k dorostu U-19,“ nastínil.

19letý borec si už stihl střihnout první přípravný duel za první tým, v sobotu byl u vítězství 1:0 proti Holici.

„Příprava je jiná než u dorostu, o tom není pochyb,“ přiznává. „Je více kondiční, zaměřuje se na kondiční tréninky. Rychlost hry a kvalita je daleko odlišná než v dorostu. Příprava a tréninky jsou určitě kvalitnější a jsem rád, že můžu s áčkem trénovat,“ pochvaluje si Barbořák působení mezi dospělými.

Nadějný útočník v letošní sezoně dorostu odehrál 444 minut, v sedmi zápasech skóroval sedmkrát. Teď by se rád prosadil i výše.

„Chtěl bych odtrénovat celé jaro s áčkem a být součástí,“ přeje si.

Filip Barbořák dříve mimo jiné působil v ligovém dorostu v Karviné. V budoucnosti by se na sever Moravy jednou rád vrátil.

„V Karviné jsem působil letní přípravě v roce 2022. Byla skvělá, zažil jsem tam mé nejlepší prázdniny v životě. Mám na to skvělé vzpomínky. Vinou zranění levého kolena a školní vytíženosti jsem však odešel,“ vysvětlil důvod konce.

„Pokud bych chtěl mluvit o budoucnosti fotbalu, jednou jsem něco slíbil a chtěl bych se vrátit do Karviné do ,,béčka" a posouvat se dál,“ má jasný cíl.

Dobře ale ví, že fotbal není vše.

„Důležité je zdraví a zdraví rodiny,“ dodává.