Domácímu trenérovi René Bačovi, který mužstvo vede už bez kolegy Mariana Bedricha, se po dalším přídělu těžko hledala slova.

„Před startem jarní části sezony jsem byl přesvědčený o tom, že nějaké body uhrajeme. Týmu jsme i přes mizerný podzim věřili. Bohužel mužstvo nemá sílu a právem je poslední a padá do divize,“ říká kouč Valmezu René Bača.

Jeho svěřenci ani tak nebojují se soupeři, jako sami se sebou. Motivaci nemají žádnou, sezonu dohrávají pouze z povinnosti. Podle toho to na hřišti vypadá. „Utkání jsme opět nezvládli,“ povzdechl si Bača.

„Bohužel hráči neznehodnocují jenom jméno klubu, ale svými výkony vyhánějí z tribuny také diváky, kteří na zápasy chodí. Je to velká ostuda,“ prohlásil kouč Valmezu, který se ale nezříká zodpovědnosti za výsledky i herní projev.

Valaši mohli s Petřkovicemi prohrávat už od první minuty, ale střela Neumanna zpoza šestnáctky skončila na tyči.

Konstrukce branky na druhé straně pomohla také hostujícímu gólmanovi Godulovi. Po Bartozelově přihrávce zakončoval Žilinský. Jeho prudká přízemní rána šla ale rovněž na tyč. „Ani štěstí nám nepřeje,“ povzdechl si Bača.

Valmez v první půli zahrozil ještě jednou, ale Bartozel v záklonu střílel mimo.

Petřkovice měly převahu, ale do vedení šly až ve 22. minutě, kdy se parádní ranou do šibenice prosadil Szotkowski. Po půlhodině hry se petřkovický forvard prosadil znovu a bylo to 0:2. Povedenou desetiminutovku završil Neumann.

„Góly jsme zase dostali po individuálních chybách. Zatímco soupeř dá z jedné šance tři góly, my nedáme nic,“ zlobil se domácí trenér.

Odra ale mohla v závěru poločasu přidat další branky, ale ránu Ptáčka pod břevno fantasticky zneškodnil gólman Pobořil a patička Lokši skončila vedle.

Zkušený útočník se prosadil až po hodině hry, kdy pohodlně zvýšil na 4:0. V 64. minutě se Lokša trefil ještě jednou a zbytek zápasu se proměnil v exhibici.

Čestný úspěch Valachů měl na kopačce střídající Gajdoš, ale slibnou příležitost nevyužil. Petřkovice měly mnohem více šancí, ale skóre se již nezměnilo.

Fotbalisté Valašského Meziříčí, které podalo přihlášku do divize, se s třetí ligou rozloučí ve středu na hřišti otrokovické Viktorky. „I když to říkám nerad, zase to bude jenom o tom, kolik branek inkasujeme,“ dodal Bača.

Fortuna MSFL, 28. kolo 

TJ Valašské Meziříčí – FC Odra Petřkovice 0:5 (0:3)

Branky: 22. a 31. Marek Szotkowski, 60. a 64. Radovan Lokša, 32. Marek Neumann

Rozhodčí: Páral – Černý, Drozdy (Hulcký)

Žluté karty: Kocián, Dekleva – Honiš

Diváci: 88

Valašské Meziříčí: Pobořil – Sovák (81. Vozák), Matyáš, Kocián, Michálek – Gonda, Bartozel (69. Straka), Žilinský, Dekleva, Vrána – Michut (60. Gajdoš).

Petřkovice: Godula – Velner, Honiš, Plesník (60. Mládek), Sporysz (57. Moučka) – Neumann, Tobiáš (46. Tomšů), Smékal, Ptáček – Lokša, Szotkowski.