Jiskra páteční duel rozhodla od 28. do 38. minuty, kdy Valachům vstřelila hned tři branky. Skóre otevřel hostující záložník Dydowicz, pak se dvakrát trefil Navrátil a bylo hotovo.

„Všichni víme, že našemu týmu chybí kvalita. Pokud ale hráči nedají do utkání ani nasazení, nikam se nepohneme. Kluci se mají o vítězství a body rvát i za bezbrankového stanu, ne když prohráváme 0:3 a zápas se pouze dohrává,“ říká asistent trenéra Valašského Meziříčí René Bača.

„Minulý týden jsme v Novém Městě na Moravě odehráli slušné utkání, v domácím prostředí jsme ale na něj nedokázali navázat,“ mrzí kouče Valmezu.

Zatímco Rýmařov získal důležité body voji o záchranu MSFL, Valašské Meziříčí sezonu dohrává pouze z povinnosti.

Zkázu domácího týmu načal po půlhodině hry Dydowicz. Hostující záložník dostal ideální přihrávku za soupeřovu obranu a pohotovým lobem překonal bezmocného gólmana Pobořila.

Vzápětí udeřila Jiskra podruhé. Nepovedenou střelu střídajícího Tilkeridise pohotově usměrnil pod břevno nabíhající Navrátil.

Parádní desetiminutovku v podání Rýmařova završil znovu Navrátil, jenž utekl domácím zadákům a střelou mezi nohy propálil Pobořila.

„Utkání jsme nezvládli. Do zápasu jsme sice vstoupili aktivně a v prvních dvaceti minutách hráli vyrovnaně a měly i náznaky dobrých příležitostí, pak se naše hra vytratila na nulu. Nebyli jsme schopní si přihrát balon na metr a soupeři vlastními chybami nabídli branky na podnose,“ prohlásil Bača.

Valaši se z těžkých direktů docela dlouho zvedali.

„V kabině jsme to hráčům hlasitě vysvětlili. V první půli totiž individuální ani týmový výkon nebyly dobré. Do druhého poločasu jsme ale vstoupili aktivně a měli dvě dobré příležitosti ke skórování, ale štěstí při nás nestálo a utkání už jsme nedokázali zvrátit,“ povzdechl si Bača.

Kouč Bedrich se snažil hru mužstva oživit, na trávník místo Popa poslal Sováka, ale poslední tým MSFL pořádně zahrozil až na začátku druhé půle.

Hlavička Furmánka skončila mimo. V 58. minutě měl útočník Valašského Meziříčí na kopačce další gól, ale v obrovské šanci jej vychytal hostující brankář Kameník.

Rýmařov jinak po přestávce kontroloval hru i výsledek, který mohl v závěru ještě navýšit, ale rána Navrátila šla těsně vedle.

TJ Valašské Meziříčí – SK Jiskra Rýmařov 0:3 (0:3)

Branky: 33. a 38. Petr Navrátil, 28. Daniel Dydowicz

Rozhodčí: Vostřejž – Popelák, Rosický (Vontroba)

Žlutá karta: Fojtík (Valašské Meziříčí)

Diváci: 130

Valašské Meziříčí: Pobořil – Michálek, Kocián, M. Kundrát, Matyáš, Vrána (88. Koleček) - Bartozel, Dekleva, Žilinský, Fojtík - Furmánek (73. Horáček), Pop (34. Sovák)