Kouč Marian Bedrich ale nerozhodný výsledek 2:2 rozhodně nebral.

„Výkony hráčů základní sestavy pro mě byly neakceptovatelné. Šedesát minut jsme odehráli v katastrofálním nasazení. Soupeř se naopak chtěl proti nám ukázat. Bývalí hráči Valmezu ty současné předčili hlavně bojovností. My jsme to pojali profesorsky,“ zlobil se trenér Valašského Meziříčí.

Bedricha týden před startem jarních třetiligových odvet netrápí pouze výkony, ale hlavně přístup.

„Kompletní se nesejdeme na tréninku ani v zápase,“ čílí se.

Valaši se navíc nedokázali vyrovnat s přechodem na přírodní trávník a silným větrem.

„Zrovna jsme trefili blbé počasí, takže utkání bylo znehodnocené,“ uvedl Bedrich.

Povětrnostní podmínky ale za chyby Valmezu v defenzivě rozhodně nemohly. Bojovnější a běhavější Všechovice v prvním poločase využili jedno zaváhání soupeře a druhý gól přidali po přestávce. Tatran zužitkoval nepřímý kop nařízený za malou domů, po které gólman překvapivě chytil balon do rukou.

Zato Valaši se hlavně v úvodní části neuvěřitelně soužili.

„Pořádně jsme se nedostali do hry. Hráli jsme s větrem a stejně jsme nevystřelili. Nadějné kombinační akce zase zhatila naše nekvalita,“ uvedl Bedrich.

Valmez v posledním přípravném zápase vysvobodili až náhradníci.

„Poslal jsem tam mladé dravce z dorostu, kteří naše spící Růženky probrali a rozhýbali,“ prohlásil Bedrich.

Vyrovnání favorita zařídili Furmánek s Deklevou. Další vyložené šance třetiligista nevyužil. Na druhé straně dvě příležitosti zneškodnil gólman Vobořil. „Výsledek klidně mohl být 6:3,“ míní Bedrich.

Známý bouřlivák alespoň ocenil snahu za nepříznivého stavu 0:2. „Jsem rád, že to kluci nezabalili a utkání alespoň zremizovali,“ řekl. „Jinak jsme ale dostali lekci od mančaftu z krajského přeboru, který byl běhavý, snaživý a rušil naši rozehrávku, což nám dělalo velké problémy,“ pravil.

Valaši jsou sice na druhou polovinu sezony kondičně dobře připravení, ale ve hře mají spoustu nedostatků, což ukázal i poslední přípravný duel. „Dvě třetiny zápasu byly hrozné. Až na konci jsem uviděl světýlko,“ poznamenal.

Fotbalisté Valašského Meziříčí musí vycházet z defenzivy a sázet na bojovnost, zodpovědnost a disciplínu. „Někdy je snaha víc než fotbalovost. Musíme body urvat vůlí,“ burcuje Bedrich.

Sám dobře ví, že na střídačce nic nezmůže, pokud hráči nechtějí. „Trenér je sice zodpovědný za výsledky, ale po trávníku běhají hráči. Já jsem jenom vodítko, pomůcka. Pokud kluci nebudou mít charakter nebo chuť, žádný trenér nic nevykouzlí,“ připomíná Bedrich, který by mužstvo rád ještě posílil alespoň o jednoho hráče. „Jeden je v hledáčku. Uvidíme, jak jeho příchod dopadne,“ říká Bedrich.

I bez případné posily se ale musejí Valaši rvát. „Nemůžeme se za nic schovávat. Hráči se musí srovnat. Pokud budeme laxní a hloupí, budeme ve třetí lize bití. Zbraně však neskládáme. Pořád jim opakuji, že talent není všechno. Někdy je víc bojovnost a maximální odpovědnost,“ dodává Bedrich.

Přípravný fotbal –

TJ Valašské Meziříčí – TJ Tatran Všechovice 2:2 (0:1)

Branky Valašského Meziříčí: Furmánek, Dekleva