Valaši odjeli domů s výpraskem. „Porážka je zcela zasloužená. Soupeř prokázal svoji kvalitu. Byl lepší a my jsme nedostali branky náhodou,“ říká asistent trenéra Valašského Meziříčí René Bača.

Více než výsledek a předvedená hra ho štval přístup části mužstva.

„Jsem z toho hodně zklamaný. Někteří hráči klub, který se o ně stará a který je platí, svým chováním na hřišti uráží. Je to z jejich strany velká drzost. Měly by se nad tím zamyslet,“ tvrdí Bača.

„Mužstvo je špatně poskládané, což je věcí toho, kdo ho dával dohromady. Každopádně tým nefunguje jako celek,“ přidává.

Poslední tým MSFL na Slovácku poprvé inkasoval už v 9. minutě. Gólmana Michuta překonal Dione. Na 2:0 upravil Suchý, který se prudkou hlavou trefil po rohovém kopu.

Třetí úder zasadil soupeři Piňa, jenž si zasekl míč na levou nohu a poté nekompromisně propálil brankáře.

Hosté byli nejblíže brance v závěru první půle, ale hlavičku Výmoly po centru ze strany parádním zákrokem zneškodnil brankář Petráš.

„Věděli jsme i síle Hodonína. I když domácí mají kvaltu, chtěli jsme hrát kombinačně, což se nám v první půli celkem dařilo. Na můj vkus jsme byli v prvním poločase celkem dominantní. Drželi jsme míč, ale směrem dozadu jsme dělali šílené hrubé chyby. Ztráceli jsme balony a góly soupeři sami darovali,“ prohlásil Bača.

„Smutné je, že v přechodové fázi jsme měli dobré věci a několikrát se dostali do zakončení, ale po ztrátě míče naše hra absolutně nefunguje,“ pokračoval hostující asistent.

Druhá půle už byla selanka v podání Hodonína. Pohodu domácího týmu demonstroval v 54. minutě Žák, který po zpětné přihrávce zakončoval mimo dosah bezmocného Michuta.

Valaši v závěru inkasovali další dva góly. Nejprve se podruhé v zápase prosadil Piňa, triumf Jihomoravanů završil svým premiérovým gólem ve třetí lize dorostenec Hromek.

Zatímco Hodonín se po nejvyšší výhře sezony dostal na nesestupovou dvanáctou pozici, Valmez je s pouhými pět body beznadějně poslední. S domácími fandy se rozloučí v pátek doma proti Petřkovicím.

FK Hodonín – TJ Valašské Meziříčí 6:0 (3:0)

Branky: 31. a 82. Piňa, 9. Dione, 25. Suchý, 54. Žák, 84. Hromek

Rozhodčí: Dorušák – Mikyska, Líkař (Beneš)

Žluté karty: Kyselka – Vrána, Dekleva

Diváci: 285

Hodonín: Petráš – Flasar, Hesek, Kyselka, Fojtík - Bohun (70. Michna), Suchý, Žák, Piňa, Dione (76. Hromek) - Sasín (60. Pospíšil).

Valašské Meziříčí: Michut – Furmánek, Žilinský, Michálek, Výmola (81. Pop), Fojtík, Bartozel, Vrána (71. Matyáš), Dekleva, Sovák, Kundrát (58. Kocián).