„Asi za to může špatná karma. Věřím, že to hráče mrzí, výkonnost ale schází. I kdybychom hráli divizi, stejně bychom se zachraňovali. Jsem hloupý tým,“ říká kouč Valmezu Marian Bedrich.

„Kluci neplní pokyny celých devadesát minut. Vždycky to někdo pokazí,“ mrzí zklamaného kouče.

Další porážka mu sebrala energii, pokazila náladu. „Jsem zklamaný. Pomalu začínám přemýšlet o svých trenérských schopnostech,“ uvedl Bedrich.

I když to v první půli sobotního duelu vypadalo na obrat k lepšímu, druhá část vrátila celek z Valašska zase na začátek.

„Ve finále je výsledek tristní, ale první poločas byl z naší strany fotbalový. Byli jsme na míči, presovali. Prostě hráli tak, jak jsme chtěli. Bohužel jsme to nevydrželi celých devadesát minut,“ štve domácího kouče.

Diváci viděli ve Valmezu utkání dvou zcela rozdílných poločasů. V tom prvním měl navrch poslední tým tabulky, hostující gólman Gross se ale překonával, když po Furmánkově sklepnutí zázračně vychytal Žilinského. Ten v první půli nastřelil ještě tyč.

Valaši hrozili hlavně po dlouhých autech stopera Deklevy. „Jiný tým by z toho dal dva góly, my jsme se nedokázali prosadit,“ mrzí Bedricha.

Dolní Benešov v první půli nijak nebezpečný nebyl, po přestávce ale nekompromisně potrestal zaváhání protivníka.

„Bylo to jako kdybychom hráčům nasadili jiné hlavy.Soupeři jsme branky darovali jako na zlatém podnose,“ láteří domácí nespokojený kouč.

Valaši dvakrát ztratili balon v rozehrávce a hostující Býma po brejkových akcích poslal Dolní Benešov do dvougólového trháku. Zmar domácícho týmu podtrhl Labuda, jenž po dlouhém nákopu a zaváhání stopera Dekleva chytře přeloboval bezmocného brankáře Michuta.

Za stavu 0:3 nebylo co řešit. Zbytek utkání se dohrál v poklidu a z povinnosti.

Fortuna MSFL, 17. kolo -

TJ Valašské Meziříčí – FC Dolní Benešov 0:3 (0:0)

Branky: 54. a 62. Jakub Býma, 67. Filip Labuda

Rozhodčí: Tomanec – Drozdy, Ogrodník (Prokop)

Žlutá karta: Romaněnko (Dolní Benešov)

Diváci: 120

Valašské Meziříčí: Michut – Kundrát (52. Kadla), Kocián, Dekleva, Vrána, Žilinský (78. Sovák), Fojtík, Michálek, Šichor, Furmánek (83. Pup), Bartozel.