Poslední tým MSFL inkasoval v Hlučíně dvě branky za šest minut a nakonec bez výraznějšího odporu na severu Moravy prohrál 0:4. Po dvou brankách vstřelili Dominik Kraut a Michal Foltýn.

Hostující trenér Marian Bedrich nebyl samozřejmě vůbec spokojený.

„Pokračujeme v naší naivitě. Hlučín byl lepším týmem, kdyby to ale skončilo třeba o dvě branky, bylo by to lepší. Soupeř využil jakéhokoliv našeho zaváhání. Rád bych vypíchl dobré věci, kterých nebylo úplně málo, ale výsledek hovoří, jako bychom byli úplní nazdárci. Na druhé straně nikdo nemohl čekat, že proti domácím vyběhne Barcelona,“ prohlásil Bedrich.

Jeho tým na severu Moravy absolutně nezvládl začátek a už v 6. minutě prohrával 0:2. První branku vstřelil po dlouhém autu Kraut. Pak se po Opatřilově přihrávce trefil Foltýn.

V závěru prvního dějství vypracoval třetí branku pro Krauta Žižka.

„Po druhé brance jsme sice vypadli z trochu z rytmu, ale jinak jsme měli jasně navrch a soupeře jsme do žádných šancí nepouštěli,“ uvedl trenér FC Hlučín Alois Skácel.

Valaši se snažili, bojovali, ale proti kvalitnímu soupeři se složitě prosazovali.

„Chvilku nám trvalo, než jsme se srovnali. Po obdržených brankách jsme zareagovali dobře, ale nevyvarovali jsme se naivních chyb v obraně,“ mrzelo Bedrich.

Outsider po přestávce opticky vyrovnal hru, ale na zvrat v žádném případě neměl. Veškerá snaha byla nakonec marná. Po hodině hry upravil na konečných 4:0 Foltýn.

„Pokaždé, když jsme se zvedali hlavu, jsme dostali bombu mezi oči. Bylo to frustrující, zabilo by to i mrtvého,“ glosoval kouč Valmezu.

Hosté mohli porážku v závěru alespoň zmírnit, ale zmar hostů podtrhl Žilinský, který sice obešel domácího brankáře Kodeše, ale ze dvou metrů trefil pouze boční síť.

„Tato šance přesně ilustrovala naše současné rozpoložení,“ řekl Bedrich.

Hlučín druhou půli odehrál v naprosté pohodě.

„V tomto utkání jsme splnili povinnost. Jsem rád, že nám to vyšlo, soupeř byl pro nás nečitelný,“ zakončil Alois Skácel.

Valaši tak dál čekají na první jarní výhru. V sobotu doma hostí Dolní Benešov. „Je to klíčový duel. Pokud ho nezvládneme, morálně na tom budeme špatně,“ ví Bedrich.

FC Hlučín – TJ Valašské Meziříčí 4:0 (3:0)

Branky: 4. a 45. Dominik Kraut, 6. a 63. Foltýn
Rozhodčí: Mrázek – Ogrodník, Gasnárek
Žluté karty: Michálek, Dekleva (oba Valašské Meziříčí)
Diváci: 133.

Hlučín: Jakub Kodeš – Žižka, Heiník, Mac, Jan Kodeš – T. Dostál (69. R. Dostál), Málek, Štefek, Foltýn, Opatřil (69. Pyclík) – Kraut (69. Jančík). Trenér: Alois Skácel.

Valašské Meziříčí: Michut – Kundrát (71. Palo), Dekleva, Kocián, Vrána - Bartozel, Fojtík (68. Gajdoš), Šichor, Žilinský, - Furmánek (86. Fröhlich), Michálek. Trenér: Marian Bedrich.