Domácí mužstvo bylo i proti Severočechům odhodlané uspět. Valachům se ovšem nepovedla pasáž mezi 12. a 19. minutou kdy inkasovali čtyři branky.

V prostřední části se brankostroj Ústí nad Labem zpomalil. Hosté sice vedli 6:0, ale potom se konečně dostal ke slovu také Rožnov, když po přihrávce od Vladislava Kittela skóroval Petr Burýšek na 1:6.

Hned na začátku třetí třetiny ale přidal sedmý gól celku ze severu Čech Kužel a tím definitivně vzal domácím naději na úspěšný výsledek. Valaši se pak dostali už jenom jednou ke slovu. V jednapadesáté minutě tečovaná rána Josefa Viktoříka korigovala průběžný stav na 2:8.

,,Soupeř byl lepší. Ústí nad Labem si vytvořilo víc brankových příležitostí. Ty pak hosté efektivně s lehkostí proměňovali. My jsme naopak dělali hrubé chyby, které Severočeši trestali. Navíc se nám vůbec nedařilo v koncovce,“ konstatoval po nepovedeném zápase asistent trenéra Rožnova pod Radhoštěm Pavel Barabáš.

Napravit reputaci si Valaši můžou už toto sobotu, kdy zajíždí na plochu Znojma. Zápas na půdě  loňského účastníka superligy začíná v 18 hodin.

1. FBK ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – ÚSTÍ NAD LABEM 2:12 (0:4, 1:2, 1:6)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Petr Burýšek, Viktořík.

Sestava: Obšívač, Škrobák – Slovák, Konvičný, Žniva, Zdražil, Petr Burýšek, Ševeček, Chmelař, Patrik Hegar, Kostelecký, Vladislav Kittel, Adam Burýšek, Štůsek, Prašivka, Červený, Smékal, Viktořík.