„Výměna soutěže s Letkou Ostrava probíhala tak trochu na pozadí. Jednaly mezi sebou kluky a florbalová unie s tím, že konečné řešení nesmí jít na veřejnost. A tak se stalo, že my jsme se o něm dozvěděli až prostřednictvím klubového webu. Vedení klubu nám pak vysvětlilo kroky, proč jdeme dobrovolně do druhé ligy. My jsme to pochopili a s tímto krokem souhlasíme,“ říká hrající asistent trenéra Sršňů Pavel Barabáš.

„My jako hráči platíme pořád stejné příspěvky. Finančně pro klub bude asi druhá liga stejně náročná, ale hlavně to bude příjemnější na cestování. Navíc se ukázalo, že náš kádr nebyl tak široký, měli jsme mnoho zraněných a někteří kluci míří výše. Pár jich trénuje dokonce s ostravskými extraligovými celky,“ vyjmenovává důvody přesunu do druhé ligy Barabáš.

Ten spolu s hlavním trenérem Miroslavem Kaslem pokračuje jako hrající asistent ve vedení týmu.

„Budeme tam mít hodně mladých kluků, kterým budeme předávat zkušenosti my veteráni. Pokračovat kromě mě bude snad uzdravený bratr Stanislav, střelec Viktořík a snad také Krhut, který má malý přírůstek do rodiny, ale snad ho přemluvím, aby o soutěž níže pokračoval, protože se mi s ním hrálo v jedné útočné řadě velmi dobře,“ dodává Pavel Barabáš.