V duelu o důležité body se však domácím, kteří do zápasu nastoupili až na Patrika Píchu, Adama Burýška a Olivera Dvořáka kompletní, dlouho nedařilo. Jaroměř byla dvě třetiny lepším mužstvem. Východočeši vedli 2:0, 3:1 a v osmačtyřicáté minutě ještě 6:2. Valaši ale utkání nezabalili a v závěru střetnutí se jim podařilo po trefách Viktoříka, Vladislava Kittela a Patrika Hegara v jednapadesáté minutě korigovat stav na 5:6. V 54. minutě ovšem zařídil hostům Černý dvoubrankový náskok na 5:7. Potom však úřadoval Pavel Barabáš. Ten dal v šestapadesáté minutě gól na 6:7 a jeden z nejzkušenějších hráčů Rožnova pod Radhoštěm šestnáct sekund před koncem základní hrací doby vyrovnal na 7:7. Ve 3. minutě prodloužení se postaral o dvoubodovou výhru Valachů jejich nejlepší střelec Josef Viktořík.

,,Na začátku utkání obě mužstva předváděly opatrný florbal. My jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany, ovšem dělali jsme individuální chyby. Ty pak hosté trestali. Po rušné druhé přestávce jsme se však zvedli. Ve třetí třetině jsme byli důraznější v osobních soubojích a také se nám dařilo účinně napadat rozehrávku Jaroměře. V závěru duelu jsme také měli dost sil. Vyplatilo se nám, že jsme důležitý souboj téměř celý odehráli na tři kompletní formace,“ radoval se z povedeného výsledku obránce Rožnova pod Radhoštěm Petr Burýšek.

K dalšímu prvoligovému zápasu čeká Rožnov pod Radhoštěm dlouhá cesta na sever Čech, kde Valaši v neděli od 15.30 hodin nastoupí v Chomutově.

1 FBK ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – JAROMĚŘ 8:7 (0:1, 2:5, 5:1 , - 1:0) v prodloužení

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Slovák 2, Viktořík 2, Pavel Barabáš 2, Vladislav Kittel, Patrik Hegar.

Sestava: Obšívač (Raška) – Stanislav Barabáš, Žitnik, Kostelecký, Žniva, Pavel Barabáš, Zdražil, Petr Burýšek, Chmelař, Slovák, Patrik Hegar, Blažek, Vladislav Kittel, Štůsek, Prašivka, Ševeček, Červený, Smékal, Viktořík. Trenér: Zbyněk Macura. Asistenti: René Hegar, Patrik Pícha. Vedoucí mužstva: Miroslav Kasl.