,,Do zápasu jsme nastupovali s cílem odčinit debakl z minulého týdne v Chomutově,“ plánoval se svým mužstvem zkušený univerzál Rožnova pod Radhoštěm Zbyněk Štamposký.

Domácímu nováčkovi první ligy se však nepovedl úvod střetnutí. Ve 12. minutě po gólech Havelky a Měřičky Valaši prohrávali 0:2. Šestadvacet sekund před koncem první třetiny ale vstřelil v přesilovce kontaktní branku Vladislav Kittel. Ovšem ve třiatřicáté minutě Chvosta zařídil Jihočechům znovu dvoubrankový náskok.

Odchovankyně ze Zlínského kraje hrající za Židenice.  zleva: Eva Urbášková, Kamila Pravcová, Martina Indrová, Barbora Sedláčková.
Florbalový zápisník Lubomíra Hotaře

Ve třetí části se však Valaši zvedli a obrátili vývoj duelu ve svůj prospěch. V pětačtyřicáté minutě Petr Burýšek skóroval na 2:3. Stejný hráč už zase za výrazné podpory diváků po spolupráci se Žnivou  v 54. minutě vyrovnal na 3:3. O vítěznou trefu se pak postaral necelé čtyři minuty před koncem střetnutí přesnou ranou do vzdálenějšího horního růžku Mackovy brány Josef Viktořík.

,,Ve třetí třetině nám pomohly korektury v sestavě. Zápas jsme dohrávali na dvě lajny. Důležité také bylo, že hostům ubývaly síly. V osobních soubojích, ani před svým brankovištěm už nebyli tak důslední. Hodně hlavně v závěru zápasu nás také podržel brankář Obšívač,“ užíval si velmi cenný skalp Štamposký.

A jak kolektiv Rožnova pod Radhoštěm první pořádnou výhru v sezoně oslavil? ,,Originálně. Po utkání jsme si s chutí zazpívali píseň Vysoký jalovec,“ prozradil ještě nejzkušenější hráč sobotní sestavy domácích Zbyněk Štamposký.

V dalším duelu se Valaši znovu představí svým divákům. V sobotu se střetnou s Ústím nad Labem. Zápas ve sportovní hale Střední školy informatiky, elektroniky a řemesel začíná v 18 hodin.

1. FBK ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – ŠTÍŘI ČESKÉ BUDĚJOVICE 4:3 (1:2, 0:1, 3:0)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Petr Burýšek 2, Vladislav Kittel, Viktořík.

Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. Diváci: 103.

Sestava: Obšívač (Škrobák) – Slovák, Žniva, Pavel Barabáš, Zdražil, Petr Burýšek, Ševeček, Chmelař, Vladislav Kittel, Adam Burýšek, Štůsek, Dvořák, Červený, Smékal, Štamposký, Viktořík. Trenéři: Miroslav Kasl, Zbyněk Macura.