Hosté měli zápas velmi dobře rozehraný. Už ve 4. minutě je poslal po ráně z dálky do vedení Vladislav Kittel. V 8. minutě se o dvoubrankový náskok Sršňů postaral Chmelař a v 11. minutě Viktořík skóroval na 0:3. Ve druhé části se Guliveři zvedli a v sedmatřicáté minutě korigovali stav na 3:4. Rožnov se snažil ve třetí třetině výhru ubránit. Ovšem ve dvaapadesáté minutě Házy vyrovnal na 4:4. O výhru domácích se potom postaral v nájezdech Adam Bouška.

 ,,Do Brna jsme jeli pro bod a ten máme. Nicméně ze zápasu jsme mohli vytěžit víc. Po skvělé úvodní třetině, kdy jsme si vypracovali třígólový náskok, ale domácí zvýšili tempo a zatlačili nás do defenzívy. Od prostřední části jsme začali dělat chyby a Brňané toho využili k obratu ve skóre,“ konstatoval po sobotním duelu jeden z rožnovských trenérů René Hegar.

 GULLIVERS BRNO – 1. FBK ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 5:4 (0:3, 3:1, 1:0, - 1:0) po nájezdech

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Vladislav Kittel, Chmelař, Viktořík, Slovák.

Sestava: Obšívač (Raška) – Stanislav Barabáš, Žniva, Zdražil, Petr Burýšek, Chmelař, Slovák Patrik Hegar, Kostelecký, Vladislav Kittel, Doležel, Adam Burýšek, Štůsek, Prašivka, Smékal, Viktořík.    

PROTI HAVÍŘOVU I PRAŽSKÝM KUNRATICÍM BUDOU VALAŠI ČEKAT NA CHYBY SOUPEŘŮ

O víkendu odehraje Rožnov pod Radhoštěm další dva zápasy. V pátek od 20 hodin poměří síly s Exelsiorem Havířov. V neděli se v 18 hodin utkají s týmem FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice. Oba duely budou k vidění ve sportovní hale Střední školy informatiky, elektrotechniky a řemesel. Valaši se tak letos konečně pořádně představí vlastním divákům. Z dosavadních 15 prvoligových duelů totiž jenom 5 hráli v domácím prostředí.

 ,,Havířov, který má v sestavě hlavně vlastní odchovance, i Kunratice zase spolupracující se superligovým Chodovem, hrají dlouhodobě stabilně první ligu. Severomoravané byli dokonce před několika sezonami úspěšní i v Superlize,“ upozornil sekretář Valachů Zbyněk Macura.

Rožnovské Sršně proto čekají náročné duely. ,,Mladý havířovský celek předvádí útočný florbal. V jeho zápasech padá spousta branek. Nicméně hosté už nemají takovou formu, jako v úvodu sezony. Start98 je naopak defenzivním mužstvem a sází na rychlé brejky. Jejich forma je kolísavá. Příkladem je skutečnost, že jsme v Praze vstřelili osm gólů, přesto jsme v hlavním městě nebodovali,“ letmo představil oba soupeře Macura.

V Rožnově pod Radhoštěm ovšem ví, jak v obou partiích uspět. Domácí postaví taktiku na zajištěné obraně a budou čekat na chyby Havířova i Pražanů. Pouze první formace bude mít mírně agresivnější a odvážnější úkoly.

 ,,Pokud nás přijdou povzbudit diváci a ti vytvoří bouřlivou atmosféru jako v soubojích se Znojmem a Českými Budějovicemi, tak i výkon našeho týmu bude lepší, než před prázdnými tribunami. V obou střetnutích si však musíme pohlídat vývoj první poloviny zápasů, protože v domácích zápasech většinou dlouho prohráváme. Dvakrát se nám však podařilo vývoj skóre otočit. Ve třech případech jsme ale úspěšní nebyli,“ nabádá Valachy k velké obezřetnosti Zbyněk Macura.

Tomu však dělá starosti zdravotní stav jeho celku. ,,To je v letošní sezoně zatím největší problém. Od poloviny září se totiž potýkáme se zraněními a nemocemi. V současném období nás trápí hlavně absence Petra Krhuta a Pavla Barabáše,“ má pořád o starosti postarané sekretář Rožnova pod Radhoštěm.

Ovšem i bez dvou velkých tahounů chtějí domácí v obou víkendových utkáních bodovat.